پارلمان روسیه به دنبال اعمال جریمه برای استخراج رمز ارزها

فضای رمز ارزها در کشور روسیه همواره با مشکلات زیادی از جانب قانون‌‌گذاران روبرو بوده است. پارلمان این کشور قصد دارد قانونی جدید را تصویب و هرگونه فعالیت مبتنی بر استخراج رمز ارز را ممنوع اعلام کند. آنها همچنین در نظر دارند جریمه‌‌هایی را برای این کاربران وضع کنند.

0 83

بر اساس گزارش رسانه محلی TASS در روز 7 ژوئن، مجلس دوما (Duma)، یا همان پارلمان روسیه در نظر دارد جریمه هایی رسمی برای استخراج رمز ارزها تصویب کند.

آناتولی آسکاکوف (Anatoly Askakov)، رئیس بخش بازارهای مالی مجلس دوما، در گفتگو با TASS اذعان داشت که دولت این کشور ممکن است تا آخر ماه ژوئن جریمه‌‌هایی رسمی را برای استخراج رمز ارزها تصویب کند. آسکاکوف عنوان کرد:

هر گونه فعالیت با استفاده از رمز ارزها که بر خلاف قانون‌‌گذاری روسیه است غیرقانونی خواهد بود. این یعنی استخراج، عرضه‌‌های سازمانی، گردش پول و به وجود آوردن مبادلات ممنوع خواهند شد. چنین اقداماتی با جریمه روبرو می‌‌شوند. بر این باور هستیم که رمز ارزهای به وجود آمده در بلاک چین‌‌های باز مانند بیت کوین‌‌، اتریوم و انواع دیگر ابزارهایی غیرقانونی هستند.

با این حال، آسکاکوف تاکید کرد که با وجود ممنوعیت استخراج در روسیه، هنوز هم این امکان وجود دارد که شهروندان با استفاده از حوزه‌‌های قضایی دیگر و در صرافی‌‌های معتبر به خرید بیت کوین‌‌ پرداخته و آنها را سپرده‌‌گذاری کنند.

وی همچنین عنوان کرد که به محض افزایش سرعت تراکنش‌‌ها، این امکان وجود دارد که علاقه به بیت کوین‌‌ باز هم افزایش پیدا کند.

لایحه رمز ارز روسیه با نام “در باب دارایی‌‌های مالی دیجیتالی” (On Digital Financial Assets) در مه 2018 توسط پارلمان این کشور تصویب شد، اما به دلیل نبود تعاریف مربوط به مفاهیم کلی مانند استخراج، رمز ارز و توکن به مرحله اولیه خوانش بازپس فرستاده شد.

روسیه از آن زمان بکارگیری قانون‌‌گذاری مربوط به رمز ارزها را به دلیل الزامات گروه ویژه اقدامات مالی (FATF) در مورد قوانین مبارزه با پول‌‌شویی به تاخیر انداخته است.

لیودمیلا نووسلووا (Lyudmila Novoselova)، رئیس دادگاه حقوق معنوی روسیه و قاضی دادگاه عالی این کشور، در اوایل ماه ژوئن اذعان داشته بود که اصطلاح دارایی‌‌های رمز ارز باید در قانون‌‌ مدنی روسیه گنجانده شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.