تصمیم وزارت دارایی روسیه برای مجاز شمردن معاملات رمز ارز در این کشور

الکسی مویسیف (Alexei Moiseyev) معاون وزارت دارائی روسیه اعلام کرد به زودی با تصویب لایحه‌ای تحت عنوان «گردش مالی رمز ارزها در فدراسیون روسیه»، معاملات رمز ارزها مجاز شمرده خواهد شد. گفتنی‎ست در ماه می سال گذشته لایحه‌ای در خصوص ممنوعیت استفاده از دارائی‌های رمز ارز به عنوان ابزار پرداخت، در فدراسیون روسیه به تصویب رسیده بود.

0 82

طبق گزارش آژانس خبری روسی اینترفکس (Interfax) در تاریخ ۲۱ ژوئن، یک نماینده از وزارت دارایی روسیه (MinFin) اظهار داشت که این وزارت‌خانه تصمیم به مجاز شمردن معاملات رمز ارز دارد.

طبق این گزارش، الکسی مویسیف (Alexei Moiseyev) معاون وزارت دارایی روسیه، طی مصاحبه ای با خبرنگاران در روز جمعه اظهار داشت، درحالی که تا کنون هیچ تصمیم نهایی در خصوص مجاز شمردن معاملات رمز ارز اتخاذ نشده، اما احتمالاً در لایحه اخیر MinFin تحت عنوان «گردش مالی رمز ارزها در فدراسیون روسیه»، معامله رمز ارزها مجاز شمرده خواهد شد.

در ماه می سال گذشته لایحه‌ای در خصوص ممنوعیت استفاده از داریی‌های رمز ارز به عنوان ابزار پرداخت، در فدراسیون روسیه به تصویب رسید.

آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov) رئیس کمیسیون بازار مالی مجلس دوما (Duma) با اشاره به پیشنهاد اخیر سازمان FATF (کارگروه ویژه اقدام مالی) به روسیه، مبنی بر تنظیم مقررات گردش مالی رمز ارزها در فدراسیون روسیه تا پایان سال جاری، این تصمیم را نوعی توافق‎نامه دانست.

طبق گزارش کوین تلگراف در اوایل هفته اخیر، دومای دولتی (the State Duma)، مجلس روسیه، در انتظار تصویب مهمترین لایحه‌ی قانونی این کشور در خصوص رمز ارزها، تحت عنوان «دارائی‌های مالی دیجیتال (DFA)» طی دو هفته‌ آینده است.

همزمان الکسی مویسیف اعلام کرد که MinFin نیز قوانین جداگانه‎ای برای عرضه‌های اولیه سکه (initial coin offerings) به تصویب رسانده است که بخشی از قوانین جذب سرمایه در روسیه خواهد بود.

همچنین در این هفته رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که اگرچه به دنبال راه‌اندازی رمز ارز ویژه بانک مرکزی (CBDC) هستیم، اما این اتفاق برای آینده نزدیک برنامه ریزی نشده است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.