بازیابی ۲۰۰ هزار بیت کوین گم شده در هک صرافی Mt. Gox !

موسسه حقوقی روسی ژلزنیکوف و همکاران (Zheleznikov and Partners) با طرح یک اقدام قانونی مدعی شدند که وکلایشان قادر به بازیابی ۲۰۰۰۰۰ بیت کوینی هستند که در فاجعه صرافی Mt. Gox از دست رفت.

0 110

موسسه حقوقی روسی با طرح پیشنهادی اظهار کرده است که قادر است ۲ میلیارد دلار بیت کوین گم شده را که مشتریان صرافی Mt. Gox با هک شدن حساب‌هایشان از دست داده اند را بازیابی کند.

وکلای این موسسه حقوقی مدعی شدند که از طریق همکاری نزدیک با سازمان‌های نظارتی قادرند علیه اتباع روسی که این دارایی به سرقت رفته را دریافت کردند، اقدامات قانونی انجام داده و این ۲۰۰۰۰۰ بیت کوین را بازیابی کنند. این موسسه با ذکر اینکه برخی از این افراد هم اکنون شناسایی شده اند، افزود:

بهتر است بدانید ما هویت تمام افراد ذی نفع را نمی‌دانیم، اما معتقدیم با همکاری پلیس و تحقیقات لازم می‌توانیم این افراد را کاملا شناسایی کنیم. امیدواریم این افراد بعد از شروع رسیدگی به پرونده‌های مجرمانانه خود پیشقدم شده و در صدد جبران مالی اشخاص متضرر برآیند.

 

این بازیابی هزینه بالایی دارد!

این موسسه قصد دارد ۷۵% از مبالغ بازیابی شده را بعنوان حق الزحمه بگیرد. با این حال، این شرکت تنها در صورت موفقیت در بازیابی مقادیر از دست رفته، این هزینه را دریافت خواهد کرد.

صرافی ژاپنی Mt. Gox سرنوشت شومی در تاریخ بیت کوین داشته است. این صرافی که زمانی بزرگترین پلتفرم برای معامله رمز ارزها بود، در پی چندین هک و در پرده ای از ابهامات و خشم کاربران سقوط کرد. این صرافی سرانجام در فوریه سال ۲۰۱۴ اعلام ورشکستگی کرد.

در آن زمان این صرافی بیان کرد که ۷۵۰۰۰۰ بیت کوین مشتریان و ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین متعلق به این پلتفرم را در طی یک سرقت از دست داده است. در این فاجعه حدود ۷% از کل بیت کوین موجود در شبکه به ارزش تقریبی ۴۷۳ میلیارد دلار در آن زمان از دست رفت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.