بازیابی 200 هزار بیت کوین گم شده در هک صرافی Mt. Gox !

موسسه حقوقی روسی ژلزنیکوف و همکاران (Zheleznikov and Partners) با طرح یک اقدام قانونی مدعی شدند که وکلایشان قادر به بازیابی 200000 بیت کوینی هستند که در فاجعه صرافی Mt. Gox از دست رفت.

0 88

موسسه حقوقی روسی با طرح پیشنهادی اظهار کرده است که قادر است 2 میلیارد دلار بیت کوین گم شده را که مشتریان صرافی Mt. Gox با هک شدن حساب‌هایشان از دست داده اند را بازیابی کند.

وکلای این موسسه حقوقی مدعی شدند که از طریق همکاری نزدیک با سازمان‌های نظارتی قادرند علیه اتباع روسی که این دارایی به سرقت رفته را دریافت کردند، اقدامات قانونی انجام داده و این 200000 بیت کوین را بازیابی کنند. این موسسه با ذکر اینکه برخی از این افراد هم اکنون شناسایی شده اند، افزود:

بهتر است بدانید ما هویت تمام افراد ذی نفع را نمی‌دانیم، اما معتقدیم با همکاری پلیس و تحقیقات لازم می‌توانیم این افراد را کاملا شناسایی کنیم. امیدواریم این افراد بعد از شروع رسیدگی به پرونده‌های مجرمانانه خود پیشقدم شده و در صدد جبران مالی اشخاص متضرر برآیند.

 

این بازیابی هزینه بالایی دارد!

این موسسه قصد دارد 75% از مبالغ بازیابی شده را بعنوان حق الزحمه بگیرد. با این حال، این شرکت تنها در صورت موفقیت در بازیابی مقادیر از دست رفته، این هزینه را دریافت خواهد کرد.

صرافی ژاپنی Mt. Gox سرنوشت شومی در تاریخ بیت کوین داشته است. این صرافی که زمانی بزرگترین پلتفرم برای معامله رمز ارزها بود، در پی چندین هک و در پرده ای از ابهامات و خشم کاربران سقوط کرد. این صرافی سرانجام در فوریه سال 2014 اعلام ورشکستگی کرد.

در آن زمان این صرافی بیان کرد که 750000 بیت کوین مشتریان و 100000 بیت کوین متعلق به این پلتفرم را در طی یک سرقت از دست داده است. در این فاجعه حدود 7% از کل بیت کوین موجود در شبکه به ارزش تقریبی 473 میلیارد دلار در آن زمان از دست رفت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.