روسیه رمز ارز شرکت فیسبوک را قانونی نخواهد کرد

پروژه رمز ارز فیسبوک بسیاری از قانون‌‌گذاران را با موجی از نگرانی‌‌ها روبرو کرده است، چرا که معتقدند این رمز ارز می‌‌تواند تغییرات زیادی را در سیستم‌‌های اقتصادی رقم بزند. قانون‌‌گذاران روسیه در میان اولین نهادهایی قرار دارند که استفاده از این رمز ارز را برای شهروندان ممنوع خواهند کرد و اجازه مبادله آن را در بازارهای معاملاتی نخواهند داد.

0 80

بر اساس رسانه محلی TASS در روز 18 ژوئن، آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)، رئیس بخش بازارهای مالی در مجلس دوما، اذعان داشته است که رمز ارز Libra شرکت فیسبوک در کشور روسیه قانونی نخواهد شد.

آکساکوف عنوان کرد که روسیه بکارگیری رمز ارز Libra فیسبوک را که در سال 2020 عرضه خواهد شد، قانونی نخواهد کرد. به باور آنها این رمز ارز ممکن است خطر بزرگی را برای سیستم مالی روسیه به وجود آورد. آکساکوف همچنین تاکید کرد که روسیه هیچ برنامه‌‌ای برای آن دسته از قانون‌‌گذاری‌‌ها ندارد “که فضای زیادی را برای ابزارهای رمز ارزی ایجاد شده در چارچوب‌‌های باز و بلاک چینی فراهم می‌‌آورند.”

گفته‌‌های آکساکوف با سخنان الکسی مویسیف (Alexei Moiseev)، معاون وزیر دارایی، در تضاد هستند که اذعان داشته بود لایحه رمز ارزی این کشور با عنوان “در باب دارایی‌‌های مالی رمز ارزی” ممکن است در عرض دو هفته آینده اجرایی شود.

بر اساس گفته‌‌های آکساکوف، مردم قادر خواهند بود رمز ارز Libra را در پلتفرم‌‌های مالی خارجی خریداری کنند، در حالی که ایجاد مکانیزم‌‌های مشابه در روسیه بسیار محدود خواهد بود:

از لحاظ تئوری، باید در مورد احتمال سازمان‌‌دهی تمامی صرافی‌‌ها، پلتفرم‌‌های معاملاتی و فروش چنین رمز ارزهایی صحبت کنیم. معتقدم که ما ساختن چنین چیزهایی را محدود خواهیم کرد. آنهایی که می‌‌خواهند این ابزارها را با استفاده از قانون گذاری خارجی به دست آورند، می‌‌توانند آن را با ریسک خودشان انجام دهند.

قانون گذاران کشورهای دیگر نیز در مورد عرضه رمز ارز شرکت فیسبوک نگران هستند. مکسین واترز (Maxine Waters)، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، درخواست کرده است که فیسبوک پروژه رمز ارز خود را متوقف سازد.

واترز عنوان کرد،

با توجه به پیشینه مشکل‌‌آفرین این شرکت، درخواست می‌‌کنم که فیسبوک باید با یک ضرب‌‌الاجل موافقت کند تا پیش از بررسی کامل این پروژه توسط کنگره و قانون‌‌گذاران دیگر هیچ توسعه‌‌ای را بر روی رمز ارز خود صورت ندهد.

منبع

 

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.