انتقال ۵۰۰ میلیون توکن XRP و کاهش قیمت ریپل

طبق اخبار منتشر شده، استارت‌آپ ریپل در سوم سپتامبر، ۵۰۰ میلیون توکن XRP را از کیف پول اسکرو (Escrow) منتقل کرده است. انجام چنین تراکنش‌های بزرگی در شبکه ریپل، اعتراض بسیاری از کاربران آن را به همراه داشته است.

0 117

طبق آمار سایت Whale Alert که در زمینه ردیابی تراکنش‌های رمز ارز فعالیت می‌کند، شرکت ریپل، مه در سانفرنسیسکو مستقر است، سرمایه‌ای به ارزش تقریبی ۱۳۰.۱ میلیون دلار را جابجا کرده است. این نقل و انتقال که یکی دیگر از تراکنش‌های بزرگ انجام شده در شبکه ریپل بشمار می‌رود، نارضایتی بسیاری را بر انگیخته است. برخی از کاربران این تراکنش ها را اقدامی برای دامپ ریپل و کاهش قیمت و ارزش توکن های آن قلمداد می‌کنند.

خشم کاربران ریپل

در اواخر ماه آگوست، یکی از کاربران توییتر به نام [email protected] دادخواستی را با عنوان “دامپ ریپل را متوقف کنید” در سایت Change.org ثبت کرد که تا کنون موفق به اخذ ۳۰۶۳ امضا از ۱۰۰۰۰ امضای مورد نیاز شده است. این کاربر در توضیح دادخواستش نوشته است:

تنها توضیح منطقی این است که دارند ریپل را دامپ می‌کنند، آن هم نه یک دامپ کوچک، بلکه یک دامپ میلیاردی!

با وجود گزارش‌هایی حاکی از افزایش فروش ریپل، طی ماه‌های اخیر قیمت آن پیوسته رو به کاهش بوده است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ شرکت ریپل ۲۵۱.۵۱ میلیون دلار XRP فروخته که رشد ۴۸ درصدی را در بازه‌ای سه ماهه نشان می‌دهد.

نزول قیمت علی رغم همکاری‌های جدید

بانک PNC، که هشتمین بانک بزرگ آمریکا با ۴۰۰ دلار میلیارد دارایی است، در ماه آگوست به اولین بانک در آمریکا تبدیل شد که از شبکه بلاک چین RippleNet برای پرداخت‌های بین‌المللی مرزی استفاده می‌کند. سرویس انتقال پول Xendpay نیز برای حمایت از تراکنش‌های جهانی به شبکه RippleNet ریپل ملحق شد. همچنین شرکت هلدینگ کره ای SK C&C از عرضه یک پلتفرم تامین مالی مبتنی بر بلاک چین ریپل خبر داد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.