انتقال 500 میلیون توکن XRP و کاهش قیمت ریپل

طبق اخبار منتشر شده، استارت‌آپ ریپل در سوم سپتامبر، 500 میلیون توکن XRP را از کیف پول اسکرو (Escrow) منتقل کرده است. انجام چنین تراکنش‌های بزرگی در شبکه ریپل، اعتراض بسیاری از کاربران آن را به همراه داشته است.

0 97

طبق آمار سایت Whale Alert که در زمینه ردیابی تراکنش‌های رمز ارز فعالیت می‌کند، شرکت ریپل، مه در سانفرنسیسکو مستقر است، سرمایه‌ای به ارزش تقریبی 130.1 میلیون دلار را جابجا کرده است. این نقل و انتقال که یکی دیگر از تراکنش‌های بزرگ انجام شده در شبکه ریپل بشمار می‌رود، نارضایتی بسیاری را بر انگیخته است. برخی از کاربران این تراکنش ها را اقدامی برای دامپ ریپل و کاهش قیمت و ارزش توکن های آن قلمداد می‌کنند.

خشم کاربران ریپل

در اواخر ماه آگوست، یکی از کاربران توییتر به نام CryptoBitlord@ دادخواستی را با عنوان “دامپ ریپل را متوقف کنید” در سایت Change.org ثبت کرد که تا کنون موفق به اخذ 3063 امضا از 10000 امضای مورد نیاز شده است. این کاربر در توضیح دادخواستش نوشته است:

تنها توضیح منطقی این است که دارند ریپل را دامپ می‌کنند، آن هم نه یک دامپ کوچک، بلکه یک دامپ میلیاردی!

با وجود گزارش‌هایی حاکی از افزایش فروش ریپل، طی ماه‌های اخیر قیمت آن پیوسته رو به کاهش بوده است. در سه ماهه دوم سال 2019 شرکت ریپل 251.51 میلیون دلار XRP فروخته که رشد 48 درصدی را در بازه‌ای سه ماهه نشان می‌دهد.

نزول قیمت علی رغم همکاری‌های جدید

بانک PNC، که هشتمین بانک بزرگ آمریکا با 400 دلار میلیارد دارایی است، در ماه آگوست به اولین بانک در آمریکا تبدیل شد که از شبکه بلاک چین RippleNet برای پرداخت‌های بین‌المللی مرزی استفاده می‌کند. سرویس انتقال پول Xendpay نیز برای حمایت از تراکنش‌های جهانی به شبکه RippleNet ریپل ملحق شد. همچنین شرکت هلدینگ کره ای SK C&C از عرضه یک پلتفرم تامین مالی مبتنی بر بلاک چین ریپل خبر داد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.