سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری ریپل در MoneyGram

شرکت ریپل اعلام کرد که قرارداد همکاری خود با پلتفرم MoneyGram، یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های پرداخت دنیا، را به صورت رسمی درآورده است. این شرکت‌‌ها در زمینه پرداخت‌‌های بین‌‌المللی با استفاده از ارز فیات و رمز ارزهای مختلف همکاری خواهند کرد تا سرعت تراکنش‌‌ها را افزایش دهند و در همان حال امنیت بیشتری را برای شبکه‌‌های پرداختی خود فراهم آورند.

0 86

بر اساس اعلامیه‌‌ای رسمی در تاریخ ۱۷ ژوئن، شبکه انتقال پول MoneyGram با شرکت پرداخت بلاک چینی ریپل (Ripple) وارد یک شراکت استراتژیک (سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری) شده است.

این دوشرکت به عنوان بخشی از توافقنامه دوساله خود در امر پرداخت‌‌های بین‌‌المللی و مبادلات خارجی با استفاده از رمز ارزها با یکدیگر مشارکت خواهند کرد. شرکت MoneyGram نیز به عنوان بخشی از این توافقنامه قادر خواهد بود تا ۵۰ میلیون دلار به خاطر سود سهام از ریپل دریافت کند.

بر اساس گزارشات، MoneyGram از محصول xRapid استفاده خواهد کرد که قابلیت انتقال پول به صورت یک ارز مشخص و سپس تبدیل فوری آن را فراهم می‌‌آورد. xRapid با استفاده از توکن XRP متعلق به ریپل می‌‌تواند چنین تراکنش‌‌هایی را سریع‌‌تر از ارزهای فیات یا دارایی‌‌های رمز ارز دیگر انجام دهد. الکس هولمز (Alex Holmes)، رئیس و مدیرعامل MoneyGram در این مورد اذعان داشت:

از طریق محصول xRapid شرکت ریپل قادر خواهیم بود تراکنش‌‌های خود را به صورت دائمی و از دلار آمریکا انجام دهیم که همچنین باعث تحول در فعالیت‌‌ها خواهد شد و مدیریت نقدینگی شرکت را نیز ارتقاء خواهد داد.

بر اساس وب‌‌سایت MoneyGram، این پلتفرم دومین شرکت پرداختی بزرگ جهان است و در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت می‌‌کند. بخش بزرگی از کسب و کار MoneyGram در بازار انتقال پول است و پیش‌‌بینی می‌‌شود که ارزش آن برابر با ۶۰۰ میلیارد دلار باشد.

بانک فدرال هند (IFB)، یک بانک تجاری خصوصی، در ماه مارس با شرکت ریپل وارد همکاری شد تا از شبکه آن برای انتقالات پول به صورت بین‌‌مرزی استفاده کند. این شراکت بخشی از یک پروژه جدید برای بکارگیری فناوری‌‌های جدید در شبکه پرداخت IFB است که دو پلتفرم دیگر را در ایالات متحده عربی برای انجام پرداخت‌‌ها به هند راه‌‌اندازی کرده است.

شرکت ریپل در اوایل ماه جاری یک اداره جدید را در برزیل با هدف گسترش خود در بازار آمریکای لاتین راه‌‌اندازی کرد. لوئیز آنتونیو ساکو (Luiz Antonio Sacco)، مدیرعامل سابق شرکت ارائه‌‌دهنده خدمات پس از فروش The Warranty Group، مدیر این اداره جدید خواهد بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.