همکاری ریپل با دانشگاه کیوتو و توکیوی ژاپن در زمینه آموزش بلاک چین

ریپل (Ripple)، یکی از غول‌های عرصه رمز ارز و بلاک چین، جهت بخشی از طرح تحقیقاتی خود بنام دانشگاه تحقیقات و نوآوری بلاک چین (University Blockchain Research Initiative)، با دانشگاه کیوتو و توکیوی ژاپن همکاری خود را آغاز کرده است.

0 74

امی یوشیکاوا (Emi Yoshikawa)، مدیر ارشد عملیات جهانی ریپل، تاکید نمود که در بین جمعیت دانشگاهی و اکادمیک ژاپن علاقه زیادی به بلاک چین وجود دارد:

ژاپن به سرعت در حال تبدیل شدن به یک نیروی پیشرو در زمینه دارایی‌های رمز ارز و بلاک چین است. این کشور همواره آینده نگر بوده و راهکارهایی را برای بهبود سیستم‌ مالی فعلی مورد بررسی قرار داده است. ما شاهد علاقمندی وافر جامعه دانشگاهی در مباحث پیرامون بلاک چین و رمز ارزها بوده ایم. شرکت ریپل قصد دارد دانش آموزان را درگیر این موضوع کرده و به آنها الهام ببخشد تا به بخشی از نیروی کار آینده در زمینه‌هایی همچون بلاک چین، محاسبات توزیع شده ، بانکداری و فناوری مالی تبدیل شوند.

طبق‌ گزارشات، دانشگاه توکیو به دانشجویانی که در زمینه بلاک چین تحقیقات انجام داده باشند، بورسیه‌های تحصیلی اعطا می‌کند و دانشکده اقتصاد آن نیز در حال تنظیم سمینارهای عمومی در مورد بلاک چین است.

همچنین اساتید اقتصاد این دانشگاه مشغول تحقیقات در زمینه سیستم‌های تحول مالی و چارچوب‌های لازم برای تنظیم و نظارت بر دارایی‌های مبتنی بر رمز ارز و بلاک چین هستند.

در دانشگاه کیوتو ، فارغ التحصیلان در حال تحقیقات بلاک چین در زمینه‌هایی مانند ارسال پول توسط کارگران مهاجر ، مدیریت هویت دیجیتال برای پناهندگان و مدیریت زنجیره تأمین هستند.

دانشگاه تحقیقات و نوآوری بلاک چین UBRI

براساس اطلاعیه منتشر شده ریپل، این شرکت منابع مالی، تخصص و منابع فنی را برای پشتیبانی از تحقیقات فراهم می‌کند. طبق این اطلاعیه، UBRI در حال حاضر با ۳۳ دانشگاه همکاری دارد.

ریپل معتقد است که تقاضا برای راهکارهای فناوری رو به افزایش است و این شرکت امیدوار است که با مشارکت با دانشگاه‌ها بتواند تربیت نسل جدیدی از مهندسین، رهبران کسب و کار ، کارآفرینان و سایر متخصصانی که دانش بلاک چین دارند را رهبری کند. اریک ون میلتنبورگ (Eric van Miltenburg)، معاون ارشد عملیات جهانی ریپل اظهار داشت:

همراه با پیشرفت صنعت، جامعه دانشگاهی نقش مهمی در هموار ساختن راه‌ برای شرکت‌های نوآوری و کارآفرینان دارد که از فن آوری‌ بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

همانطور که قبلاً توسط سایت کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گزارش شده بود، مؤسسه تحقیقات فینتک (Fintech) در دانشگاه Tsinghua در پکن در ژانویه با UBRI شرکت ریپل همکاری نموده است. این دانشگاه برنامه بورس‌های تحقیقاتی فناوری بلاک چین را راه اندازی کرده است که برای تحقیق در مورد مقررات جهانی این فناوری و همچنین توسعه صنعت طراحی شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.