گسترش قلمروی بیت کوین : کسب و کارهایی که گزینه پرداخت با رمز ارز دارند

امروزه کاربران بسیار بیشتری در سراسر دنیا دارای کیف پول‌‌های رمز ارز هستند و مطمئنا فراهم آوردن شرایط مناسب برای استفاده از آنها برای پرداخت‌‌های مختلف می‌‌تواند برای افزایش پذیرش عمومی رمز ارزها بسیار راه‌‌گشا باشد. در ادامه تعدادی از فروشگاه‌‌های خرده‌‌فروشی، کسب و کارها و شرکت‌‌ها را بررسی خواهیم کرد که به شما اجازه می‌‌دهند با استفاده از رمز ارزها بلیط هواپیما خریده یا هتل رزرو کنید، قهوه یا پیتزا بخورید یا حتی به فضا سفر کنید!

0 142

زمانی که بیت کوین‌‌ متولد شد، بیشتر طرفداران رمز ارز ها کوین‌‌های خود را نگه داشتند، چرا که مکان‌‌های زیادی برای خرج کردن آنها وجود نداشتند. امروزه، لیست بازارها و فروشگاه‌‌های خرده‌‌فروشی که بیت کوین‌‌ و رمز ارز های دیگر را پذیرش می‌‌کنند بسیار طولانی‌‌تر شده است و همین مسئله گزینه‌‌های بسیار بیشتری را از لحاظ خریدهای واقعی در اختیار طرفداران کریپتو قرار داده است.در هر صورت، با توجه به اینکه سازمان‌‌های شناخته‌‌شده‌‌ای مانند مایکروسافت و ویکیپدیا ، اکنون پرداخت با بیت کوین را قبول می‌‌کنند، بحث‌‌های پیرامون بیت کوین‌‌ و قدرت رمز ارز ها شکلی غالب‌‌تر به خود گرفته است.

در حال حاضر، چندین رستوران فست فود و کافی‌‌شاپ، بیت کوین‌‌ را به عنوان گزینه پرداختی پذیرش می‌‌کنند. چنین چیزی احتمالا انگیزه بیشتری را برای بکارگیری گسترده فراهم خواهد آورد، چرا که پرداخت با رمز ارز در خریدهای روزمره به شکلی روزافزون رایج می‌‌شوند.

با این وجود، چندین حوزه قضایی وجود دارند که بیت کوین‌‌ یا هر رمز ارز دیگر را به عنوان پول قانونی به حساب نمی‌‌آورند. علی‌‌رغم این نکته، حتی شرکت‌‌های فناوری بزرگ مانند فیسبوک در حال راه‌‌اندازی سیستم‌‌های پرداختی جدیدی هستند که از رمز ارزها تقلید می‌‌کنند.

در ادامه تعدادی از فروشگاه‌‌های خرده‌‌فروشی، کسب و کارها و شرکت‌‌ها را خواهیم دید که به شما اجازه می‌‌دهند با استفاده از رمز ارزها بلیط هواپیما خریده یا هتل رزرو کنید، قهوه یا پیتزا بخورید یا حتی به فضا سفر کنید!

خرید فست فود با استفاده از رمز ارز

شاخه آلمانی رستوران‌‌های زنجیره‌‌ای Burger King اعلام کرده است که بیت کوین‌‌ را به عنوان گزینه پرداختی برای سفارشات و تحویل‌‌های آنلاین قبول خواهد کرد، اما این اولین باری نیست که Burger King از بیت کوین‌‌ به عنوان روشی برای پرداخت استفاده می‌‌کند.

شاخه روسی این شرکت که در ایالت فلوریدای آمریکا قرار دارد در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که به زودی گزینه پرداخت با بیت کوین را ارائه خواهد کرد، اما این اقدام در نهایت عملی نشد. گزارش مالی این فروشگاه جهانی درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار را نشان می‌‌دهد و به ۱۱ میلیون مشتری در سراسر جهان سرویس‌‌دهی می‌‌کند. اگر تمامی شعبه‌‌های این رستوران شروع به پذیرش بیت کوین‌‌ کنند، بکارگیری رمز ارزها مطمئنا بسیار گسترده‌‌تر خواهد شد.

پرداخت با بیت کوین در Starbucks

به منظور گسترش هرچه بیشتر پرداخت های رمز ارز ، کسب و کارها باید سیستم‌‌هایی را به کار گیرند که پرداخت‌های سریع و آسان رمز ارزها را ممکن می‌‌سازند. Starbucks یکی از ابرشرکت‌‌هایی است که با کمک شرکت Flexa – استارت‌‌آپ پرداختی واقع در ایالت متحده – از این مفهوم استفاده کرده است. پلتفرم Flexa همچنین به چندین شرکت‌‌ دیگر کمک می‌‌کند تا پرداخت های رمز ارز را انجام دهند.

این شرکت اپلیکیشنی با نام Spedn را توسعه داد که دارندگان رمز ارز را قادر می‌‌سازد از شرکت‌‌هایی مانند Starbucks خرید کنند. مدیرعامل این شرکت معتقد است که از طریق فراگیر کردن پرداخت های رمز ارز ، بخش تجارت در سراسر جهان به مزایای فناوری بلاک چین پی خواهد برد.

طرفداران کریپتو در شهر پالو آلتو (Palo Alto) سیلیکون ولی ممکن است پیش از این با کافه کوپا (Coupa Café) آشنا شده باشند، اما علت آن قهوه و غذاهای آن نیست. کافه کوپا به دلیل شراکت خود با یکی از توسعه‌‌دهندگان نرم‌‌افزاری فیسبوک از سال ۲۰۱۳ تاکنون پرداخت‌‌های بیت کوین‌‌ را پذیرش کرده است.

گزارش‌‌ها نشان می‌‌دهند که این کافه به محض بکارگیری سیستم پرداخت بیت کوین‌‌ شاهد افزایش درآمدهای بیت کوین‌‌ی خود بوده است – دلیلی واضح دال بر اینکه مشتریان آن تا چه اندازه به پرداخت‌‌های بیت کوین‌‌ی علاقه دارند. کافه کوپا در میان کسب و کارهای اندکی در پالو آلتو قرار دارد که در حال حاضر بیت کوین‌‌ را پذیرش می‌‌کنند. مالکین این کافه معتقدند که همکاری‌‌شان با مهندسین نرم‌‌افزاری فیسبوک بکارگیری بیت کوین‌‌ را افزایش خواهد داد.

خرید غذا با استفاده از رمز ارز

شرکت OrderTakeaways دارای بیش از ۵۰,۰۰۰ رستوان سر راهی در لیست خود می‌‌باشد و مطمئن‌‌ترین راه برای خرید پیتزا با استفاده از رمز ارز و تحویل آن دم در خانه است. این شرکت از سال ۲۰۱۸ سفارشات آنلاین با استفاده از بیت کوین‌‌ را پذیرش کرده است. همچنین در میان سرویس‌‌های مشابه دیگر می‌‌توان به پلتفرم کره‌‌ای Shuttledelivery، سرویس آلمانی Liferando و شرکت‌‌های فرعی آن در چندین کشور دیگر اشاره کرد.

کریپتو را می‌‌توان علاوه بر سفارشات آنلاین در رستوران‌‌های Subway نیز مورد استفاده قرار داد. از سال ۲۰۱۳ تاکنون، چندین شاخه Subway بیت کوین‌‌ را به عنوان گزینه پرداختی پذیرش کرده‌‌اند. اکنون می‌‌توان به ازای درصدی از بیت کوین ،‌‌ ساندویچ‌‌های Subway را در چندین رستوران خریداری کرد.

سفر به فضا با استفاده از بیت کوین‌‌

علاوه بر خرید غذا و موارد روزانه و ارزان‌‌قیمت با استفاده از رمز ارز ها، اکنون می‌‌توان با استفاده از بیت کوین‌‌ به فضا سفر کرد. این واقعیت دارد! شرکت توریسم فضایی ریچارد برنسون (Richard Branson) با نام Virgin Galactic از سال ۲۰۱۳ بیت کوین‌‌ را نیز به عنوان گزینه پرداختی پذیرش کرده است. اگرچه تاریخ پیش‌‌بینی شده برنسون برای اولین پرواز تجاری چندین بار به تعویق افتاده است، اما این شرکت موفق شد اولین پرواز فضایی زیرمداری خود را سال گذشته به انجام برساند. شاید به زودی افراد دیگر نیز قادر باشند با استفاده از رمز ارزها به گردش ماه بروند.

خرید جواهرات با استفاده از بیت کوین‌‌

یک شرکت جواهرات آمریکایی با نام Reeds Jewelers ، بیت کوین‌‌ را در فروشگاه‌‌های فیزیکی و آنلاین خود پذیرش می‌‌کند. به علاوه، اگر یک خرید بیش از ۲۵,۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد، این شرکت از تحویل‌‌های رایگان و ایمن استفاده خواهد کرد. شرکت‌‌های جواهراتی دیگر که بیت کوین‌‌ را پذیرش می‌‌کنند شامل Blue Nile Jewelry، Stephen Silver Fine Jewelry و Coaex Jewelry می‌‌باشند.

یکی از مزایای بزرگ خرید موارد گران‌‌قیمت – مانند الماس – با استفاده از رمز ارزها این است که جابجایی مقادیر زیاد پول آسان و بدون دردسر خواهد بود. گزارشات نشان می‌‌دهند که تعدادی بیشتری از سرمایه‌‌گذاران سیلیکون ولی با استفاده از بیت کوین‌‌ جواهر می‌‌خرند. سال گذشته، Stephen Silver Fine Jewelry گزارش داد که تراکنش‌‌های بیت کوین‌‌ی ۲۰% بیشتر شده‌‌اند و همین امر به بهبود فروش‌‌های این شرکت ختم شده است. این شرکت از سال ۲۰۱۴ بیت کوین‌‌ را به گزینه‌‌های پرداختی خود اضافه کرده است.

ارسال و دریافت کارت هدیه با استفاده از بیت کوین‌‌

پلتفرم دیجیتالی Gyft که به کاربران اجازه می‌‌دهد کارت‌‌های هدیه خریداری، ارسال یا دریافت کنند، یکی از اولین کسب و کارهایی بود که بکارگیری رمز ارزها را به منظور تراکنش‌‌های بیشتر ممکن ساخت. اپلیکیشن موبایل کارت‌‌های هدیه امکان استفاده از بیت کوین‌‌ را برای خرید کارت‌‌ هدیه از چندین فروشگاه فراهم می‌‌آورد که در میان آنها می‌‌توان به Burger King، Subway، آمازون و Starbucks اشاره کرد. این شرکت همچنین با صرافی رمز ارز نام‌‌آشنای کوین بیس (Coinbase) وارد همکاری شد تا کاربران خود را قادر سازد کارت‌‌های هدیه را با استفاده از کیف‌‌ پول‌‌های کوین بیس خریداری کنند.

سفر و پرداخت با بیت کوین‌‌

اگر یک مسافر فقط بیت کوین داشته‌‌ باشد، کسب و کارهای زیر سرویس‌‌های زیادی را با استفاده از آن فراهم می‌‌آورند. سرویس رزرو هتل و بلیط هواپیمای TravelbyBit رمز ارزهایی مانند بیت کوین‌‌، Binance Coin و لایت کوین را برای پرداخت پذیرش می‌‌کند.

این پلتفرم با استفاده از شبکه‌‌ای شامل ۳۰۰ کسب و کار پذیرنده رمز ارز ، یکی از بزرگ‌‌ترین حامیان رمز ارزها به حساب می‌‌آید. TravelbyBit همچنین می‌‌تواند شما را از رویدادهای آینده بلاک چین باخبر کند تا با طرفداران دیگر کریپتو از سراسر جهان تعامل داشته باشید. پلتفرم‌‌های دیگر برای رزرو بلیط هواپیما با استفاده از کریپتو شامل Destinia، CheapBizClass، CheapAir، AirBaltic، Bitcoin.Travel و ABitSky هستند.

بکارگیری رمز ارز برای رزرو هتل پنج ستاره

اگر شخصی بخواهد به شهر زوریخ در سوئیس سفر کند، می‌‌تواند بیت کوین‌‌ یا اتریوم را برای اقامت در یک هتل پنج‌‌ستاره به کار بگیرد. هتل پنج‌‌ستاره و چشمه آب معدنی Dodler Grand در ماه مه ۲۰۱۹ اعلام کرد که از این پس بیت کوین‌‌ و اتریوم را به عنوان گزینه‌‌های پرداختی قبول خواهد کرد.

این هتل با شرکت فینتک Inacta و همچنین Bity (صرافی رمز ارز سوئیسی) وارد شراکت شد تا پرداخت و تبدیل رمز ارزها به ارز فیات را سرعت بخشد. این هتل دارای منظره‌‌ای عالی از چشم‌‌اندازهای سوئیس به همراه امکانات جذاب دیگر است که می‌‌توان از یک هتل پنج‌‌ستاره انتظار داشت.

خرید وسایل الکترونیکی و ابزار دیگر با استفاده از رمز ارز

تعداد زیادی پلتفرم برای دوست‌‌داران ابزارآلات مختلف وجود دارند که امکان خریداری اجناس با استفاده از رمز ارزها را فراهم می‌‌آورند. برای مثال، Newegg یکی از فروشگاه‌‌های بزرگ الکترونیک است که از BitPay برای پردازش پرداخت‌‌های صورت‌‌گرفته به وسیله رمز ارزها استفاده می‌‌کند. اگرچه هیچ بازپرداختی برای خریدهای بیت کوین‌‌ی وجود ندارد، اما Newegg شهرت خوبی در زمینه کیفیت اجناس خود دارد.

به علاوه، این شرکت ادعا می‌‌کند که در میان اولین کسب‌‌ و کارهای حامی بکارگیری رمز ارزها قرار دارد. در میان پلتفرم‌‌های دیگر می‌‌توان از Eyeboot (پلتفرمی که ریگ‌‌های استخراج رمز ارز را در ازای رمز ارز معامله می‌‌کند)، مایکروسافت، FastTech و Alza (فروشگاه آنلاین واقع در انگلستان که گوشی همراه و وسایل آرایشی به فروش می‌‌رساند) نام برد.

لیست در حال گسترش

مشخص است که فروشگاه‌‌های بیشتری در حال آماده‌‌سازی شرایط برای پذیرش رمز ارزها هستند. هنوز هم راه زیادی تا بکارگیری کامل وجود دارد، اما بسیاری از شرکت‌‌ها در هر حال حاضر سود زیادی را از پذیرش زودهنگام رمز ارزها به دست آورده‌اند. علی‌‌رغم بی‌‌ثباتی قیمت رمز ارزها، تمامی شواهد به یک آینده فاقد پول نقد اشاره دارند که در آن از ارزهای دیجیتالی استفاده‌‌ خواهد شد و رمز ارزها به عنوان یک پیشگام در این راه عمل خواهند کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.