جهش قیمت بیت کوین در پی چاپ پول توسط فدرال رزرو آمریکا : این روند تکرار خواهد شد؟

طبق تحلیل PlanB، تولد بیت کوین و جهش های قیمت در بازار این رمز ارز، در پی نوسانات تورمی بانک مرکزی آمریکا رخ داده است و در سال ۲۰۲۰ نیز پیش بینی می‌شود این روند ادامه داشته باشد.

0 127

بازارهای گاوی بیت کوین همیشه با یکی از ترندهای اقتصاد کلان همزمان بوده است و انتظار می‌رود که این اتفاق دوباره به زودی تکرار خواهد شد.

در یکی از بحث های توییتری که در روز هجدهم آوریل صورت گرفت، PlanB که تحلیل‌گر و سازنده‌ مدل سهام به جریان (stock-to-flow) بیت کوین بود، اظهار داشت که بیت کوین از چاپ پول سود برده است.

به طور خاص می‌توان گفت که برنامه‌های تسهیل کمی فدرال رزرو آمریکا جرقه ای برای رشد قیمت بوده است.

در یکی از پست‌ها نوشته شده بود:

بسیار جالب است که تسهیل کمی ۱.۵ تریلیون دلاری سال ۲۰۱۳ و بازار گاوی این سال در یک زمان اتفاق افتاده بودند.

PlanB در پاسخ به یکی از مفسرین به نام هولگر شیپیتز (Holger Zschaepitz) که عنوان کرده بود اقتصاد در اواسط ماه مارس به سمتی پیش رفت که که حدود دو تریلیون دلار پول جدید (پول تازه‌چاپ‌شده) وارد وال‌استریت شد، نوشت:

“تسهیل کمی سال ۲۰۲۰ چه برایمان خواهد داشت؟ ۲ تریلیون دلار و یا حتی بیشتر.”

این واکنش تورمی به کرونا ویروس باعث شوکه شدن طرفداران پول باثبات شد؛ آن‌ها معتقدند که عواقب واقعی این اتفاق، ثروتمند شدن سرآمدان و از بین رفتن ثروت باقی جامعه با سرعت بسیار بالا خواهد بود.

جهش قیمت بیت کوین در پی چاپ پول توسط فدرال رزرو آمریکا: این روند تکرار خواهد شد؟
جهش قیمت بیت کوین در پی چاپ پول توسط فدرال رزرو آمریکا: این روند تکرار خواهد شد؟

نمودار تسهیل کمی فدرال رزرو آمریکا. بیت کوین/USD به بالاترین میزان در آن زمان، یعنی ۱۲۴۲ دلار در نوامبر سال ۲۰۱۳ رسیده بود.

با این حال، نکته جالب توجه این است که سیاست فدرال رزرو، درست مثل سیاست بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا، به نفع آن‌هایی خواهد شد که در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند.

همانطور که PlanB اشاره کرد و مکس کیسر (Max Keiser) نیز در سال گذشته بدان اشاره کرده بود، بیت کوین در روزی متولد شد که انگلستان به دنبال بسته های کمک مالی برای بخش بانکداری خود پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ بود.

او هشدار داد که دونالد ترامپ، در آینده دیگر نخواهد توانست در برابر وسوسه تزریق بسته‌های مالی بیشتر از خود مقاومت نشان دهد.

او با اشاره به انفجار ارزی و ابرتورمی که در کشور زیمبابوه رخ داد، پیش‌بینی کرد:

“ترامپ نیز مثل موگابه به سیم آخر خواهد زد.”

تورم سالانه این کشور آفریقایی در سال ۲۰۰۸ به میزان باورنکردنی ۸۹.۷ سکستیلیون درصد رسید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.