Qtum 400 هزار دلار کمک مالی به تیم تحقیقاتی دانشگاه کلمبیا اعطا می‌‌‌‌‌کند

پروژه بلاکچین متن باز Qtum‌‌‌‌‌ برای تأمین بودجه توسعه یک زبان برنامه نویسی جدید برای قراردادهای هوشمند اتریوم 400 هزار دلار به دانشگاهیان دانشگاه کلمبیا اعطا می‌‌‌‌‌کند. این خبر از طریق ایمیلی که در تاریخ 19 دسامبر با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، اعلام شد.

0 78

کمک هزینه تحقیق و توسعه (R & D) به یک تیم متشکل از دو دانشجوی دکتری و پست دکترا که توسط استادیار دانشکده علوم کامپیوتر کلمبیا، رانگو گو (Ronghui Gu) رهبری می‌‌‌‌‌شود اختصاص پیدا می‌‌‌‌‌کند.

طبق گزارشات صورت گرفته، این برنامه‌‌‌‌‌ی تحقیق و توسعه بر روی طراحی و اجرای یک زبان جدید به نام DeepSEA و ادغام آن با قراردادهای هوشمند اتریوم تمرکز خواهد کرد. در طرح کلی پیشین دیپ‌‌‌‌‌سی دیده می‌‌‌‌‌شود که این زبان می‌‌‌‌‌تواند “از عهده‌‌‌‌‌ی تضادهای ذاتی برنامه نویسی بربیاید” ، یعنی:

“هایپروایزرها (hypervisor) و سیستم عامل‌‌‌‌‌های اصلی فعلی و هنوز در زبان‌‌‌‌‌های سطح پایین مانند C نوشته می‌‌‌‌‌شوند. به نظر می‌‌‌‌‌رسد یک تضاد ذاتی بین استدلال رسمی سطح بالا و برنامه نویسی سیستم‌‌‌‌‌های سطح پایین وجود داشته باشد: اولی متکی به یک نظریه غنی در سطح انتزاعی بالا است در حالی که دومی باید اثرات سطح پایین و منابع سخت افزاری را دستکاری و مدیریت کند.

اهداف محققان ادامه‌‌‌‌‌ طراحی و پیاده سازی این زبان و توسعه یک زنجیره‌‌‌‌‌ ابزاری DeepSEA است که می‌‌‌‌‌تواند بعدها “برای ساخت کرنل‌‌‌‌‌های OS و قراردادهای هوشمند به سبک اتریوم ” استفاده شود. این ادعای محققان و حامیان آن‌ها می‌‌‌‌‌تواند بسیاری از مسائل مربوط به اجزای کلیدی در زیرساخت‌‌‌‌‌های حساس قراردادهای هوشمند را حل کند و به این ترتیب موجب می‌‌‌‌‌شود که آن‌ها “قابل اعتماد، مورد اطمینان و در نهایت قابل پذیرش” شوند.

کار پروفسور گو که طبق پروفایل هیئت علمی او فراتر از کلمبیا است، راه اندازی استارتاپ بلاکچین CertiK را که بنیاد Qtum‌‌‌‌‌ در آن سرمایه گذاری کرده نیز دربر می‌‌‌‌‌گیرد. یک بررسی کلی از CertiK بیان می‌‌‌‌‌کند که این پروژه “یک چارچوب تایید رسمی با هدف اثبات ریاضی قراردادهای هوشمند است و اکوسیستم بلاکچین بدون اشکال و در مقابل هکرها مقاومند. ”

همانطور که قبلا گزارش شده، بنیاد (Qtum‌‌‌‌‌ (Qtum Foundation که در سنگاپور ثبت شده، Qtum‌‌‌‌‌ را به عنوان یک پلتفرم کاربردی بلاکچین هیبریدی متن باز ، با تمرکز خاص بر قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌‌‌‌‌های غیر متمرکز (DAppها) توسعه داده است. فناوری اصلی آن ترکیبی از هسته‌‌‌‌‌ فورک بیت کوین (BTC) و یک لایهAccount Abstraction است که امکان اجماع چندین ماشین مجازی، از جمله دستگاه مجازی اتریوم (EVM) و اثبات سهام (PoS) را فراهم می‌‌‌‌‌کند.

پاییز امسال، دانشگاه کلمبیا- همراه با آی بی ام- اعلامیه‌‌‌‌‌ای در مورد راه اندازی دو برنامه شتاب دهنده بلاکچین که هدف آن‌ها کمک به استارت‌‌‌‌‌آپ‌‌‌‌‌های فعال در نوآوری این فضا در مقیاس بالا است منتشر کرد. هر دو برنامه بخشی از مرکز کلمبیا-IBM برای بلاکچین و Transparency Data را تشکیل می‌‌‌‌‌دهند. Transparency Data یک مرکز نوآوری مشترک است که تابستان امسال توسط غول فناوری و مدرسه آیوی لیگ ایالات متحده راه اندازی شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.