طرح عفو کسب و کارهای رمز ارز از مالیات در سنگاپور

به گفته یکی از شرکای مالیاتی شرکت PwC در هنگ کنگ، طرح سنگاپور برای معاف کردن تعدادی از رمز ارز ها از مالیات کالاها و خدمات (GST) به نفع کسب‌‌وکارهای مرتبط با رمز ارز‌‌ خواهد بود.

0 98

طرح عفو کسب و کارهای رمز ارز از مالیات در سنگاپور

همان طور که در ۲۹ جولای، در گزارشی ازMorning Post South China، روزنامه‌‌ انگلیسی زبان هنگ کنگ آمده است، Gwenda Ho معتقد است طرح دولت سنگاپور برای کاهش ۷ درصدی مالیات GST بر روی رمز ارز‌‌هایی که برای خرید کالا و خدمات استفاده می‌‌شوند، تاثیر مثبتی بر صرافی‌‌های رمز ارز، مدیران دارایی و کارآفرینان بلاک چینی خواهد داشت. این‌‌ها، گفته‌‌های Gwenda Ho است.

Ho ادامه داد، پذیرش طرح پیشنهادشده، مالیات‌‌های معاملاتی سنگاپور را با کشورهایی مانند هنگ کنگ، استرالیا، ژاپن، سوئد و اتحادیه‌‌ اروپا هم‌‌تراز می‌‌کند. Ho گفت تا زمانی که طبق قوانین، از توکن‌‌ها برای پرداخت‌‌های دیجیتال استفاده شود، عرضه اولیه کوین نیز می‌‌توانند از مالیات GST معاف شوند:

با این که طرح دولت سنگاپور، باعث پیشرفت شرایط GST در سنگاپور در زمینه رمز ارز‌‌ها می‌شود، اما در مقام مقایسه، هنگ کنگ هیچ مالیاتی بر فروش کالاها و خدمات ندارد و در نتیجه، فعالان صنعت رمز ارز هیچ گونه نگرانی از این بابت، حداقل در مورد هنگ کنگ، نخواهند داشت.

نهاد مسئول Inland Revenue سنگاپور، معافیت کریپتو از مالیات را در ماه جولای مورد بررسی قرار داد. اگر این طرح مورد پذیرش قرار بگیرد، در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی و جایگزین سیستم موجود می‌شود که در آن، عرضه‌‌ توکن‌‌های پرداخت دیجیتال به عنوان خدمات مشمول مالیات در نظر گرفته می‌‌شوند. این سند دو تغییر اساسی در قوانین مالیاتی را در دستور کار قرار داده است:

استفاده از توکن‌‌های پرداخت دیجیتال به عنوان پرداخت برای کالاها و خدمات، عرضه‌ آن توکن‌‌ها را افزایش نمی‌‌دهد و ۲) معامله‌‌ توکن‌‌های پرداخت دیجیتال با پول فیات و یا دیگر توکن‌‌های پرداخت دیجیتال، از GST معاف خواهد شد.

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.