تاکید رییس جمهور چین بر لزوم بکارگیری فناوری بلاک چین در این کشور

شی جین پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور “جمهوری خلق چین” و “دبیر کل حزب کمونیست چین”، اعلام کرد کشورش باید از فرصت موجود برای بهره گیری از فناوری بلاک چین استفاده کند.

0 95

شی جین پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور “جمهوری خلق چین” و “دبیر کل حزب کمونیست چین”، اعلام کرد کشورش باید از فرصت موجود برای بهره گیری از فناوری بلاک چین استفاده کند. وی، در سخنرانی خود بعنوان بخشی از هجدهمین مطالعات جمعی حزب سیاسی کمیته مرکزی در پکن گفت فناوری بلاک چین شامل کاربردهای متنوعی از قبیل تأمین مالی مشاغل، حمل و نقل و کاهش فقر در چین است.

شی خطاب به اعضای کمیته گفت:

“لازم است از این راهکار بزرگ در مسیر نوآوری‌های مستقل و هسته اصلی توسعه تکنولوژی استفاده کنیم.”
“ما باید مسیر حرکت را مشخص کرده و سرمایه گذاری خود را افزایش دهیم، بر تکنولوژی‌های اصلی تمرکز نموده و توسعه فناوری بلاک چین و نوآوری صنعتی را تسریع ببخشیم.”

این نخستین بار است که رییس جمهور چین درباره فناوری بلاک چین نظرات مهمی ارائه کرده است. وی در ادامه افزود:

“بکارگیری و اعمال قانون شبکه بر فناوری‌های موجود بلاک چین ضروری است.”

شی مسیر دستیابی به چنین هدفی را در گرو اجرای قوانین و نظارت و راهنمایی سازمان‌های مربوطه دانست. وی خاطر نشان کرد آزمایش این فناوری باید در سطح گسترده ای صورت گرفته و قبل از بکارگیری نهایی از سرمایه گذاری در پلتفرم‌های آزمایشی و تیم‌های تحقیقاتی-نوآوری برخوردار باشد.

وی در بیانات خود بر لزوم ایجاد پلتفرمی با نام “+Blockchain” تاکید کرده و به نقش آن در توسعه و ارتقای نیازهای اساسی مانند آموزش، اشتغال، تامین غذا و ایمنی دارویی اشاره کرد.

طبق تصمیم بانک مرکزی چین در سال 2017 ، کلیه فعالیت های مربوط به رمز ارز ها در این کشور ممنوع شد. با این حال این بانک در حال توسعه نسخه دیجیتالی ارز ملی این کشور یعنی renminbi است که پیش بینی می‌شود بزودی عرضه خواهد شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.