ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی E9 .2

دستگاه ماینر بیت کوین E9 تولید شرکت معروف ای بنگ ( Ebang ) است. سری دستگاه های این شرکت با نام ابیت ( Ebit ) شناخته می‌شوند. این شرکت چینی دستگاه های ماینر بیت کوین کم صدا با توان مصرفی مناسب تولید می‌کند. بعد از این که شرکت بیت مین ( Bitmain ) توانست مسیر موفقیت دستگاه مدارمجتمع یا همان ASIC را به خوبی طی کند، باعث شد پای خیلی دیگر از شرکت های چینی را برای تولید دستگاه های اسیک باز کند.

0 972

معرفی E9 .2

ویژگی مشخص تولیدات شرکت ای بنگ ( Ebang ) دستگاه هایی با تولید صدای کمتر است و توان پردازشی و توان مصرفی نسبتا استاندارد در بازار این دستگاه‌ها است. البته نکته حائز اهمیت در مورد این شرکت سادگی تنظیمات و همین طور داشبورد مدیریت دستگاه است. برای کار با این دستگاه‌ها ابتدا باید سه ویژگی مهم در دستگاه‌های اسیک ماینر را بشناسیم که در زمان انتخاب حائز اهمیت هستند. این سه ویژگی عبارتند از:

  1. میزان برق مصرفی هر دستگاه به قدرت پردازشی دستگاه ( همان هش ریت )
  2. طول عمر مفید هر دستگاه
  3. قیمت هر دستگاه

شرکت ای بنگ ( Ebang ) توانسته دستگاه هایی با قیمت پایین و با طول عمر بالا را تولید کند و همینطور تولید صدا دستگاه های این شرکت تا ۱۰ درصد کمتر از دستگاه‌های شرکت های مشابه است. این شرکت در سال های اخیر به ویژه سال ۲۰۱۹ در بهبود توان پردازشی دستگاه‌های خود در مقایسه با توان مصرفی دستگاه موفق عمل کند و شاید رقیب جدی شرکت بیت مین از این حیث است.

حالا به سراغ بررسی یکی از دستگاه‎های محبوب ایرانی‌ها یعنی دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2 می‌رویم.

برای دیدن ویدیو آکواریوم ماینینگ بیت کوین در همین صفحه نیز  اینجا کلیک کنید.

مشخصات دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی E9 .2

سری دستگاه های ابیت مدل های مختلفی دارد. در مدل E9 .2 الگوریتم دستگاه SHA-256 با قدرت پردازشی ۱۲ تراهش ( TH/S ) است. این الگوریتم برای مایننیگ بیت کوین و بیت کوین کش و در کل کوین هایی که از این الگوریتم بهره می برند قابل استفاده است. برق مصرفی این دستگاه هم ۱۳۲۰ وات است، همانطور که در بالا گفتیم برق مصرفی نسبتا مناسبی در مقایسه با توان پردازشی دستگاه است، اما همچنان شرکت بیت مین از این حیث برتری فاحشی دارد. تاریخ تولید این دستگاه ماه می سال ۲۰۱۸ است.

جدول مشخصات فنی

شرکت تولیدی ای بنگ ( Ebang )
مدل دستگاه Ebit E9 .2
قدرت پردازشی ۱۲تراهش ( TH/S )
توان مصرفی ۱۳۲۰ وات ( w )
وزن ۴۷۰۰ گرم ( gr )
میزان صدا ۷۰ دسی بل ( db )
پورت شبکه دارد
منبع تغذیه دارد
محدوده قیمتی دستگاه ( در تاریخ ۳۰ تیر ۹۸) ۷.۵ تا ۸ میلیون تومان

کوین های قابل ماین :

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی E9 .2

بررسی دستگاه

میزان درآمد ماهانه دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2

این مقاله در جولای ۲۰۱۹ نوشته شده و از زمان تولید این دستگاه بیش از ۱ سال می‌گذرد. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۱۰۹۰۰ دلار است و میزان درآمدی که در طی یک ماه از این دستگاه به دست می‌آوریم ۰.۰۱ بیت کوین معادل ۱۰۹ دلار است. با توجه به تغییرات قیمت بیت کوین برای محاسبه دقیق درآمد این دستگاه در زمان مطالعه این مقاله می‌توانید به ماشین حساب ماینینگ که لینک آن در زیر قرار داده شده است مراجعه کنید.

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی E9 .2

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی E9 .2

لینک کار کردن با ماشین حساب – لینک صفحه ماشین حساب ماینینگ

میزان هزینه برق دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2

هزینه برق دستگاه با توجه به توان مصرفی ۱۳۲۰ وات نسبت به مدل های مشابه متناسب است و قیمت مناسب برای دستگاه نو این مدل بازگشت سرمایه نسبتا معقول و در حد مناسبی را خواهد داشت. هزینه برق مصرفی این دستگاه با مبنا قراردادن تعرفه برق خانگی حدود ۲۱۰ تا ۲۴۰ هزار تومان در ماه خواهد بود.

میزان صدا تولیدی دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2

میزان صدای این دستگاه حدود ۷۰ دسی بل است که بسیار پایین تر از سایر دستگاه های ماینینگ است، هرچند که این کاهش تولید صدا نمی‌تواند مشکل تحمل صدا را برای صاحب خود کم کند. باز هم تاکید من به لذت سودآوری این دستگاه ها به ویژه این دستگاه است. به زودی و در مقالات آتی در مورد حل مشکل صدا دستگاه یک مقاله ویژه و راهکارهای ممکن را ارائه می کنیم.

میزان دمای تولیدی دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2

دمای تولیدی این دستگاه قابل قبول است و در حدود ۵۰ درجه سانتی گراد می باشد. داشتن سیستم تهویه و گردش هوا مناسب هم می‌تواند باعث کاهش دما و در نتیجه کارکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر مفید دستگاه شود. دمای تولیدی این دستگاه ها البته به طور کل بیشتر از دمای اعلامی شرکت است، ولی این دستگاه در دمای مناسب و با کارکرد بالا فعالیت می‎کند.

وضعیت دستگاه ماینر بیت کوین E9 .2 در بازار ایران

بیشتر دستگاه های موجود در ایران از این مدل، مصرف شده یا دست دوم هستند. هرچند دستگاه های نو هم در بازار در دسترس است. عمر مفید دستگاه های ماینر بسیار مهم است چرا که تمام ساعات روز از زمان اتصال به شبکه باید روشن باشند و برای صاحب دستگاه عملیات ماین کردن را انجام دهند تا بتوانند سود آور شوند، به همین دلیل زمانی که شما دستگاه دست دوم خریداری می‌کنید از مدت فعالیت دستگاه و شرایط نگهداری آن بی‌اطلاع هستید. دستگاه ماینر E9 در تمامی سری های ۱، ۲ و ۳ در ایران مورد اقبال هستند. شرکت های تامین کننده با خدمات مناسب هم در ایران فعالیت می‌کنند که می‌توان از این شرکت‌ها دستگاه‌ها را با اطمینان خاطر تامین کرد.

نقاط قوت

  • برند معروف ای بنگ
  • تولید صدای بسیار پایین
  • قیمت مناسب نسبت به کارایی بالا
  • دمای مناسب

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.