ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش سوم معرفی Avalon 852

دستگاه ماینر بیت کوین Avalon 852 تولید شرکت تازه وارد کانان( Canaan ) است. سری دستگاه های این شرکت با نام آوالون ( Avalon ) شناخته می‌شوند. این شرکت چینی دستگاه های ماینر بیت کوین با قیمت پایین و توان پردازشی بالایی به نسبت قیمت تولید می‌کند. بعد از این که شرکت بیت مین (Bitmain ) توانست مسیر موفقیت دستگاه مدارمجتمع یا همان ASIC را به خوبی طی کند، باعث شد پای خیلی دیگر از شرکت‌های چینی را برای تولید دستگاه‌های اسیک باز کند.

0 4,384

Avalon 852

 

برای دیدن ویدیو آکواریوم ماینینگ بیت کوین در همین صفحه اینجا کلیک کنید.

ویژگی مشخص تولیدات شرکت کانان ( Cannan ) دستگاه‌هایی با قیمت پایین و توان پردازشی بالا در بازار این دستگاه ها است. دستگاه‌های مدل Avalon رشد چشمگیری در بازار ایران داشته است. برای کار با این دستگاه‌ها ابتدا باید سه ویژگی مهم در دستگاه‌های اسیک ماینر را بشناسیم که در زمان انتخاب حائز اهمیت هستند. این سه ویژگی عبارتند از:

  1. میزان برق مصرفی هر دستگاه به قدرت پردازشی دستگاه ( همان هش ریت )
  2. طول عمر مفید هر دستگاه
  3. قیمت هر دستگاه

شرکت کانان ( Cannan ) توانسته دستگاه هایی با قیمت پایین و توان پردازشی به نسبت بالا تولید کند. کیفیت ساخت این دستگاه ها به خصوص در بخش‌های بدنه دستگاه و فن ها از کیفیت متوسط برخوردار است.

حالا وقت این رسیده که به بررسی یکی از دستگاه های محبوب ایرانی ها یعنی دستگاه ماینر بیت کوین Avalon 852 بپردازیم.

مشخصات دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی Avalon 852

سری دستگاه های ابیت مدل های مختلفی دارد. در مدل Avalon 852 الگوریتم دستگاه SHA-256 با قدرت پردازشی ۱۵ تراهش ( TH/S ) است. این الگوریتم برای مایننیگ بیت کوین و بیت کوین کش و در کل کوین‌هایی که از این الگوریتم بهره می‌برند قابل استفاده است. برق مصرفی این دستگاه هم ۱۵۰۰ وات است، همانطور که در بالا گفتیم برق مصرفی نسبتا مناسبی در مقایسه با توان پردازشی دستگاه است، اما همچنان شرکت بیت مین از این حیث برتری فاحشی دارد. تاریخ تولید این دستگاه ماه می سال ۲۰۱۸ است.

جدول مشخصات فنی

شرکت تولیدی کانان ( Cannan )
مدل دستگاه Avalon 852
قدرت پردازشی ۱۵ تراهش ( TH/S )
توان مصرفی ۱۵۰۰ وات ( w )
وزن ۴۷۰۰ گرم ( gr )
میزان صدا ۶۵ دسی بل ( db )
پورت شبکه نیازمند کنترلر
منبع تغذیه دارد
محدوده قیمتی دستگاه ( در تاریخ ۳۰ تیر ۹۸) ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان

کوین های قابل ماین :

بررسی دستگاه

میزان درآمد ماهانه دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852

این مقاله در جولای ۲۰۱۹ نوشته شده و از زمان تولید این دستگاه بیش از ۱ سال می گذرد. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۱۰۹۰۰ دلار است و میزان درآمدی که در طی یک ماه از این دستگاه به دست می‌آوریم. ۰.۰۱۲۶ بیت کوین معادل ۱۳۶.۸۳ دلار است. با توجه به تغییرات قیمت بیت کوین برای محاسبه دقیق درآمد این دستگاه در زمان مطالعه این مقاله می‌توانید به ماشین حساب ماینینگ که لینک آن در زیر قرار داده شده است مراجعه کنید. نکته مهم در مورد این دستگاه تجربه کارکرد دستگاه تا ۱۹ تراهش به صورت پایدار است.

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی Avalon 852 ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش چهارم معرفی Avalon 852

لینک کار کردن با ماشین حساب – لینک صفحه ماشین حساب ماینینگ

میزان هزینه برق دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852

هزینه برق دستگاه با توجه به توان مصرفی ۱۵۰۰ وات نسبت به مدل های مشابه متناسب است و قیمت مناسب برای دستگاه نو این مدل بازگشت سرمایه نسبتا معقول و در حد مناسبی را خواهد داشت. هزینه برق مصرفی این دستگاه با مبنا قراردادن تعرفه برق خانگی حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در ماه خواهد بود. هزینه برق به دلار هم حدود ۲۰ دلار است البته با در نظر گرفتن تعرفه برق خانگی.

میزان صدا تولیدی دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852

میزان صدا این دستگاه حدود ۶۵ دسی بل است که بسیار پایین تر از سایر دستگاه‌های ماینینگ است، هرچند که این کاهش تولید صدا نمی‌تواند مشکل تحمل صدا را برای صاحب خود کم کند. باز هم تاکید من به لذت سودآوری این دستگاه ها به ویژه این دستگاه است. به زودی و در مقالات آتی در مورد حل مشکل صدا دستگاه یک مقاله ویژه و راهکارهای ممکن را ارائه می‌کنیم.

میزان دمای تولیدی دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852

دمای تولیدی این دستگاه قابل قبول است و در حدود ۷۰ درجه سانتی گراد می باشد. داشتن سیستم تهویه و گردش هوا مناسب هم می‌تواند باعث کاهش دما و در نتیجه کارکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر مفید دستگاه شود. دمای تولیدی این دستگاه ها البته به طور کل بیشتر از دمای اعلامی شرکت است، ولی این دستگاه در دمای مناسب و با کارکرد بالا فعالیت می‌کند.

وضعیت دستگاه ماینر بیت کوینAvalon 852 در بازار ایران

دستگاه های Avalon 852 در ایران فروش زیادی دارد. بیشتر دستگاه‌ها به دلیل جدید بودن این مدل نو بوده است. از این بابت که دستگاه ماینر بیت کوین Avalon 852 از صدای تولیدی کم و دمای کاری معقول بهره مند است. ما همچنان در حال بررسی و استفاده از این دستگاه هستیم، ولی همچنان عمر مفید این دستگاه جای سوال دارد چرا که هنوز برای ما مسجل نشده که بعد از چه مدت کارکرد دچار آسیب و نیازمند تعمیرات می‌شود. (از زمان روشن کردن این دستگاه حدود ۳ ماه می‌گذرد) ماینر بیت کوین Avalon 852 ظاهرا قرار است در ایران به عنوان یک دستگاه ارزان ولی با قابلیت مناسب شناخته شود و فروش خیلی خوبی داشته است. (به گفته دوستان تامین کننده) شرکت‌های تامین کننده با خدمات مناسب هم در ایران فعالیت می‌کنند که می‌توان از این شرکت ها دستگاه ها را با اطمینان خاطر تامین کرد.

نقاط قوت

  • قیمت پایین
  • توان پردازشی بالا
  • تولید صدای پایین

نقاط ضعف

  • نیاز به کنترلر
  • بسته بندی ضعیف
  • دمای بالا برخلاف اعلام شرکت

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.