آمادگی نیروگاه پره ‌سر برای احداث مزارع استخراج بیت کوین

مدیرعامل نیروگاه برق حرارتی پره سر، از آمادگی این نیروگاه برای احداث مزارع استخراج رمز ارز خبر داد.

0 119

احداث مزارع استخراج بیت کوین : طبق صحبت های غلامرضا امیریان، مدیرعامل نیروگاه پره سر، طی یک نشست خبری، راندمان کنونی این نیروگاه ۵۰ درصد است. امیریان در ارتباط با میزان تولید این نیروگاه، تصریح کرد:

ما براساس نیاز مصرف کننده، برق تولید می‌کنیم. البته در ۶ ماهه نخست امسال به دلیل اینکه نیروگاه های برق آبی به مدار تولید آمده بودند، درخواست از نیروگاه های ما که سیکل ترکیبی است ۱۰ درصد کاهش داشت. به عبارتی دیگر هر سال ۷۰ مگاوات ساعت از ما درخواست برق وجود داشت که نیمه نخست امسال به ۶۰۰ مگاوات ساعت تقلیل یافت. از سوی دیگر تابستان سال گذشته طی ۲۴ ساعت، ۱۷ هزار مگاوات برق تولید کردیم.

به گفته وی امسال با توجه به میزان کاهش تقاضا از نیروگاه برق حرارتی پره سر این حجم مازاد را می‌توانستیم به مشتریان که متقاضی تأسیس مزارع ماینر بودند، بفروشیم که در همین راستا با هماهنگی شرکت برق حرارتی مشتریان از منطقه بازدید کردند.

گفتنی است این منطقه به دلیل خنک بودن هوا و همچنین در دسترس بودن برق و زمین می‌تواند منطقه مناسبی برای احداث مزارع استخراج بیت کوین باشد. در حال حاضر حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاوات ظرفیت مازاد تولید برق در این نیروگاه وجود دارد که می‌تواند برای راه اندازی مزارع ماینر مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل نیروگاه پره سر، میزان مصرف سوخت گازی برای هر مگاوات برق را ۳۰۰ مترمکعب گاز و برای همین میزان تولید برق معادل سوخت مایع، ۳۰۰ لیتر گازوئیل عنوان کرد و  یادآور شد:

مشتریانی که برق را از بورس خریداری می‌کنند اگر نیاز به قطعی برق وجود داشته باشد، در اولویت قطع برق نیستند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.