Opera ، اولین مرورگری که به تراکنش های مستقیم بیت کوین مجهز خواهد شد

کاربران مرورگر Opera از این پس می‌توانند تراکنش‌های بیت کوین را به صورت آنلاین و مستقیم از طریق این مرورگر انجام دهند.

0 97

مرورگر Opera به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش های بیت کوین را به صورت آنلاین و مستقیم در داخل این مرورگر انجام دهند.

این خبر که از سوی شرکت ‌Opera در بیانیه مشترک مطبوعاتی با Cointelegraph در ۲۱ اکتبر منتشر شد، حاوی جزییاتی است که نشان می‌دهد ۳۵۰ میلیون کاربر Opera قادرند به طور مستقیم توسط این مرورگر اقدام به دریافت و ارسال بیت کوین و انجام تراکنش های خود نموده و علاوه بر این، از رمز ارزها برای خرید محصولات و پرداخت خدمات در سایت‌های تجاری استفاده کنند.

این مرورگر از کارت‌های بیت کوین و ترون و افزودن آنها به کیف پول تعبیه شده در این مرورگر پشتیبانی می‌کند تا کاربران بتوانند بر دارایی‌های دیجیتال خود نظارت دقیقی داشته باشند. چارلز همل (Charles Hamel)، رئیس بخش رمز ارز شرکت Opera، نظر خود را در خصوص این ویژگی جدید اینگونه بیان کرد:

به اعتقاد ما هماهنگی و بهره‌گیری از فناوری‌های بلاک چین مانند بیت کوین گامی موثر در پیشبرد اهداف و محصولات ما برای دارندگان بیت کوین و سایر افرادی است که قصد استفاده از قابلیت‌های گوناگون رمز ارزهای خود را دارند.

نسخه آزمایشی و بتای قابلیت‌های فوق در تابستان سال جاری در این مرورگر گنجانده شد، با این حال تنها رمز ارز پشتیبانی شده در مرحله آزمایشی اتریوم بود که از ماه فوریه از طریق این مرورگر قابل خریداری شد.

پیشرفت Opera در زمینه Web-3

در ماه‌های اخیر شاهد فعالیت‌های جدید از سوی این شرکت در زمینه نسخه سوم وب یا Web-3 بوده ایم، اصطلاح Web-3 به نسل جدیدی از اینترنت اطلاق می‌شود که دربرگیرنده محتوای با کیفیت، فناوری بلاک چین، محاسبات غیرمتمرکز و نهایتا ارزهای دیجیتال می‌شود.

شرکت Opera نسخه مبتنی بر سیستم عامل iOS مرورگر خود را بنام Opera Touch عرضه کرده است که از ویژگی‌هایی همچون پشتیبانی از پروتکل‌های اتریوم و اپلیکیشن‌ها و مرورگر Web-3 که به کاربران امکان انجام تراکنش‌ها و تعامل در جدیدترین نسخه ی وب را می‌دهد برخوردار است.

درحالی که سهم بازار Opera در میان دیگر مرورگرها در سپتامبر ۲۰۱۹ تنها ۳ درصد بوده است، اما اقدامات پیشبردی اخیر آن گامی بزرگ در راه “ادغام آزمایشی نسخه سوم وب (web-3)” و استفاده بیشتر از رمز ارزها است.

همل پیش تر گفته بود که هدف اصلی شرکت Opera تسهیل “استفاده آنلاین از رمز ارز ها و دسترسی به web-3 با افزونه‌ها و اپلیکیشن‌های ویژه است” تا از این طریق موجب گسترش استفاده از فناوری‌های جدید شود.

در همین حال، طبق اعلام دیگر مرورگر پشتیبان رمز ارز ، Brave ، این مرورگر از سهم کاربری بسیار بالایی برخوردار است. طبق اظهار این شرکت، روزانه بالغ بر ۲.۸ میلیون نفر کاربر فعال از این مرورگر استفاده کرده و تعداد افرادی که به عضویت خبرنامه و خدمات تبلیغاتی آن درآمده اند بطور چشمگیری درحال گسترش است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.