OpenBazaar یک اپلیکیشن موبایل رمز ارز راه اندازی کرد

OB1، توسعه دهندگان بازار غیر متمرکز آنلاین و پلتفرم معاملات ارزی OpenBazaar ، از عرضه اپلیکیشن موبایل خود به نام Haven خبر دادند.

0 80

Haven امکان خرید و فروش کالا و خدمات مابین کاربران را به طور مستقیم فراهم میکند. این پلتفرم از رمز ارزها استفاده میکند و هیچ واسطه ای وجود ندارد که از تراکنش های فروشنده ها درآمد کسب کند یا اطلاعات خریداران را جمع آوری کند.

این اپلیکیشن در 4 بخش سازماندهی شده است: خرید، اجتماعی، چت، و کیف پول های چندگانه بدون متصدی یا همان غیر کاستدی (non-custodial multi-wallet). برای همه ویژگی های شبکه همتا-به-همتا، اطلاعات کاربر به طور محلی ذخیره و با استفاده از رمزنگاری end-to-end محافظت میشود؛ یعنی، تنها طرفین یک معامله یا مکالمه قادر به مشاهدهی جزئیات هستند.

OB1 نسخه 2/0 OpenBazaar را منتشر کرده، در نتیجه 250000 نود به این شبکه بدون نیاز به مجوز افزوده شده است. جن کلود (Jenn Cloud)، مدیر ارتباطات OB1، میگوید: ما یک پایگاه کاربری هسته ای شامل چندین هزار کاربر داریم که به طور روزانه از نرم افزار ما استفاده می‌کنند، و تعداد زیادی از کاربران ما کاربران معمولی هستند. بخش اساسی نودهای پایدار را فروشنده ها (merchants) تشکیل میدهند.

OpenBazaar یک اپلیکیشن موبایل رمز ارز راه اندازی کرد

کلود میگوید:

ما داستان های زیادی از فروشندگانی که OpenBazaar را برای رهایی از کارمزدهای بالا، شرایط و ضوابط محدودکننده و برخورد نامناسب با فروشندگان در eBay و Amazon انتخاب کرده‌اند، شنیده‌ایم.

این اپلیکیشن بسیاری از ویژگی های OpenBazaar را دارد ولی از معاملات همتا به همتای رمز ارز پشتیبانی نمیکند. به علاوه، dispute moderation نیز تنها در کلاینت دسکتاپ پشتیبانی میشود.

کلود میگوید:

ویژگی اجتماعی Haven جدید است و به کاربران امکان ارتباط راحت با یکدیگر را میدهد. از همه مهم تر، به تراکنش ها یا هیچ نوع فعالیت دیگر شبکه متصل نمیشود و چیزی را به طور اتوماتیک پست نمیکند.

Haven نیز مثل OpenBazaar از BTC، BCH، ZEC و LTC پشتیبانی میکند. نماینده این شرکت میگوید برنامه های راه اندازی توکن بومی آن، به نام OBC هنوز در جریان است.

این تیم قصد دارد در آینده پشتیبانی از اتریوم را نیز آغاز کند. هیچ برنامه قطعی از سوی تیم OB1 در رابطه با مونرو اعلام نشده است، اما بسیاری از اعضای جامعه OpenBazaar در حال بررسی امکان پشتیبانی از مونرو هستند.

Haven در اپ استور و گوگل پلی در دسترس است. این هفته، این شرکت تخفیف های خاصی را ارائه میدهد؛ مثل تخفیف 50 درصدی خرید محصولات الکترونیکی و کارت هدیه های فروشگاه Haven. این تخفیفات ویژه “تا زمان نامعلومی” ادامه دارد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.