OKEx ادعاهای دستکاری بازار در تسویه‌ آتی بیت‌کوین کش را رد می‌کند

دومین صرافی رمز ارز جهان، OKEx در بیانیه‌ی جدیدی که در تاریخ 20 نوامبر برای کوین تلگراف فرستاد، اتهامات مبنی بر “دستکاری بازارها” بواسطه‌ی تنظیم تسویه‌ آتی بیت‌کوین کش (BCH) را رد کرد.

0 86

این صرافی پس از 15 نوامبر به دلیل هارد فورک جنجالیBCH ، تصمیم گرفت قراردادهای آتی این کوین را زودتر تحویل دهد و پس از آن متوجه شد که تبلیغاتی منفی در مورد این تصمیم صورت می‌گیرد. حرفه‌ای‌ها ادعا می‌کنند که OKEx در تصمیم گیری آزادانه‌ در مورد زمان و نحوه‌ی تسویه‌ی قراردادهای آتی پا را از حد ارسال وجه خود فراتر گذاشته است.

موسسه‌ای به نام AMBER AI یک پست اختصاصی در مدیوم گذاشت و OKEx را به “دستکاری آشکار بازار و یکی از جدی‌ترین اقدامات تقلب در تاریخ ثبت سفارش محدود معاملات در بازارهای رمز ارز” متهم کرده است.

این پست که در تاریخ 19 نوامبر منتشر شد، تحلیلی طولانی از تسویه‌ آتی ارائه می‌دهد و بیشتر ادعا می‌کند که OKEx چندین بار در طول این فرآیند، قوانین و شرایط قراردادی خود را نقض کرده است.

در این پست نوشته شده است که به خاطر این اقدام، معامله گران “24 میلیون دلار” را از دست دادند. در ادامه گفته می‌شود که:

حوادث مربوط به هارد فورک BCH نشانگر دستکاری بازار، تقلب و فریب است.

صرافی OKEx در پاسخ به این پست بخشنامه‌ای برای کاربران ارسال کرد و در آن گفت که تغییر تسویه‌ آتی “بر اساس ملاحظات یکپارچگی بازار و منافع مشتری” بوده است.

OKEx نوشت:” AMBER AI بدون اینکه شواهدی ارائه دهد، ادعا کرد که معاملات ما علیه مشتریانمان است و ما بازار را دستکاری می‌کنیم،” و اضافه کرد:

“اینها اتهاماتی کاملا دروغین هستند و این اظهارات افترا آمیز موجب شده است که آسیبی جدی به شهرت OKEx وارد شود.”

با گذشت تقریبا یک هفته از هارد فورک، بازارها همچنان آشفتگی‌های شدیدی را تجربه می‌کنند و BCH فقط در 24 ساعت گذشته 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

OKEx اضافه کرد که از AMBER AI برای “دخالت” در عملیاتش شکایت می‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.