سود ۳۰ درصدی بازارهای نفت از طریق بلاک چین

اطلاعات بدست آمده از استارت آپ بلاک چینی Data Gumbo حاکی از آن است که فعالان جهانی صنعت نفت، با بکارگیری بلاک چین در زیرساخت شرکت‎های خود، می‎توانند حداقل ۳۰ درصد در هزینه‎های خود صرفه جویی کنند.

0 97

سود ۳۰ درصدی بازارهای نفت از طریق بلاک چین

 

 

اندرو بروس (Andrew Bruce) استارت آپ بلاک چینی امریکایی Data Gumbo با شرکت در برنامه Commodities Edge بلومبرگ در تاریخ ۱۹ جولای، درباره اجرای قراردادهای خودکار مبتنی بر بلاک چین صحبت کرد.

وقتی از بروس سوال شد که بازیگران عمده صنعت نفت با پیاده سازی برنامه‎های بلاک چینی، همچون اجرای قراردادهای بلاک چینی به جای قراردادهای کاغذی سنتی تا چه میزان قادر به صرفه جویی در هزینه‎های خود هستند، وی پاسخ داد:

با استناد به تحقیقات داخلی Data Gumbo، چنین راهکارهایی، حداقل ۳۰ درصد کاهش هزینه در پی خواهند داشت.

 

طبق اطلاعات حاصل از Data Gumbo، حجم بازار نفت و گاز در سال ۲۰۱۷ به ۲.۶ تریلیون دلار رسیده است.

شرکت Data Gumbo در ماه می ۲۰۱۹ از شرکت‎های جهانی تأمین انرژی نظیر Equinor Technology، شاخه سرمایه گذاری ریسک پذیر شرکت Equinor و Saudi Aramco Energy Ventures، شاخه سرمایه گذاری ریسک پذیر شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی، نزدیک به ۶ میلیون دلار جمع‌آوری سرمایه داشت. با رسیدن مجموع سرمایه این شرکت به رقم ۹.۳ میلیون دلار، سرمایه گذاران از این شرکت انتظار دارند تا با حذف زد و بندها و مشاجرات، و بهره گیری از قراردادهای خودکار، زنجیره تأمین نفت و گاز را بهبود بخشیده و همچنین زمان توفقات مجدد در زنجیره تأمین را کاهش دهد.

طبق گزارشی که در تاریخ ۱۸ جولای منتشر شد، استیو وزنیاک (Steve Wozniak) هم‎بنیان گذار شرکت اپل (Apple)، در شرکت بلاک چینی ذخیره انرژی ایفورس (Efforce) در کشور مالتا (Malta) سرمایه گذاری کرده است.

پیشتر نیز کوین تلگراف گزارش داده بود که شرکت فیلیپ موریس (Philip Morris) صرفه اقتصادی بالقوه حاصل از بکارگیری بلاک چین را ۲۰ میلیون دلار برآورد کرده است. رئیس بخش نوآوری‎های تکنولوژی فیلیپ موریس معتقد است که با بکارگیری بلاک چین، هزینه‌های ۱۰۰ میلیون دلاری سالیانه مربوط به عملیات دستی و خطرات ناشی از جعل و تقلب، پایان یافته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.