هنوز مجوزی برای واردات دستگاه ماینر صادر نشده است!

معاون گمرک ایران در گفت و گویی اعلام کرد که گمرک تنها ردیف تعرفه دستگاه های استخراج رمز ارزها را تعیین کرده است و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه‌ها نیست.

0 89

هنوز مجوزی برای واردات دستگاه ماینر صادر نشده است : مهرداد جمال ارونقی در گفت و گویی با اشاره به اینکه گمرک فقط ردیف تعرفه واردات دستگاه های ماینر  و استخراج رمز ارز را تعیین کرده و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه‌ها نیست، اظهار داشت:

بر اساس درخواست برخی از سازمان‌ها گمرک ایران اعلام کرد که دستگاه‌های ماینر در کدام تعرفه قرار می‌گیرد.

معاون گمرک ایران افزود:

گمرک در این زمینه تصمیم گیر نیست و درصورتی که دولت با واردات دستگاه‌های تولید رمز ارز موافقت کند، بخشنامه‌های قانونی را اجرا می‌کند.

به گفته وی، حتی کالاهای ممنوع الورود نیز دارای ردیف تعرفه هستند، وی همچنین توضیح داد:

برای مثال برخی از مواد پیش ساز مواد مخدر یا روانگردان نیز در گمرک دارای ردیف تعرفه است تا مشخص شود که قانون چه نظری درباره آن دارد.

معاون گمرک ایران ادامه داد:

واردات این دستگاه‌ها به ثبت سفارش قانونی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین موافقت و اعلام نظر بانک مرکزی نیاز دارد بنابراین تا زمانی که این مجوزها صادر نشده است، امکان واردات رسمی وجود ندارد.

وی تاکید کرد:

براساس بررسی‌های صورت گرفته، دستگاه‌های استخراج رمز ارزها در ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰ قرار گرفته که این ردیف مربوط به پردازشگرهای مرکزی و کامپیوترهاست.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.