راهنمای شرکت‌‌ها برای دولت آمریکا در مورد نحوه بکارگیری بلاک چین‌‌

نهادهای مختلفی از دولت آمریکا تاکنون از عموم در مورد بکارگیری فناوری بلاک چین‌‌ در زیرساخت‌‌های خود نظرخواهی‌‌ کرده‌‌اند. به همین منظور، دو شرکت Data Foundation و Booz گزارشی را تهیه کرده و اطلاعات جامعی را در مورد شیوه بکارگیری این فناوری در حوزه‌‌های مختلف فراهم آورده‌‌اند. آنها همچنین پنج سوال را مطرح کرده‌‌اند تا مقامات این کشور بتوانند هرچه بهتر در این مورد تصمیم‌‌گیری کنند.

0 77

سازمان تحقیقاتی Data Foundation و شرکت فناوری اطلاعات Booz Allen Hamilton گزارشی را به همراه پنج سوال اساسی منتشر کرده‌‌اند تا دولت فدرال ایالات متحده را در مورد نحوه بکارگیری بلاک چین‌‌ در حوزه‌‌های مختلف راهنمایی کنند.

تحقیق آنها در گزارشی با نام “وارد کردن بلاک چین‌‌ به دولت: مسیر پیش رو برای ایجاد پروژه‌‌های بلاک چینی کارآمد” به تاریخ 10 ژوئن منتشر شد.

بر اساس این گزارش، راه‌‌حل‌‌های بلاک چینی در پروژه‌‌هایی بهترین کارآیی را دارند که دارای سطح انسجام از پیش تعیین شده و همچنین سطح مهارت پایین هستند، با این فرض که دفترکل توزیع شده که توسط بلاک چین‌‌ فراهم آمده است، در درجه اول برای اقدام مورد نظر مناسب باشد.

این گزارش پنج سوال را مطرح می‌‌کند که دولت فدرال می‌‌تواند با استفاده از آنها در مورد کارآمدی بلاک چین‌‌ برای پروژه‌‌های خود تصمیم‌‌گیری کند:

1. آیا بلاک چین‌‌ مزیتی واقعی برای امنیت، اطمینان و شفافیت اطلاعات ارائه می‌‌دهد؟ 2. آیا بلاک چین‌‌ می‌‌تواند به صورت عملی و کارآمد به کار گرفته شود؟ 3. چه طراحی بلاک چینی نسبت به بقیه مناسب‌‌تر است؟ 4. آیا هزینه بکارگیری بلاک چین‌‌ در مقایسه با بازده اطلاعاتی آن به صرفه است؟ 5. آیا بکارگیری آن می‌‌تواند اشتراک داده‌‌ها و قوانین محرمانگی را به بهترین شیوه انجام دهد؟

این سازمان‌‌ها در روند رسیدن به این معیارها به هفت پروژه در سطح فدرال نگاهی انداخته‌‌اند که موفقیت‌‌آمیز به نظر می‌‌رسند.

این گزارش چندین پروژه مبتنی بر بلاک چین‌‌ را در نهادهایی مانند وزارت غذا و دارو (FDA)، وزارت بهداشت و خدمات انسانی، وزارت خزانه‌‌داری و وزارت دفاع بررسی کرده است.

گزارش مذکور خاطرنشان می‌‌سازد که این برنامه‌‌ها در مراحل مختلفی قرار داشته و سطوح مختلفی از موفقیت را به دست آورده‌‌اند. محققین به این نتیجه رسیده‌‌اند که

هنوز هم باید دید که آیا بلاک چین‌‌ در نهایت موفقیت‌‌آمیز خواهد بود. اما در حال حاضر، بکارگیری بلاک چین‌‌ در برنامه‌‌ها و فعالیت‌‌های دولتی توسعه‌‌ای لذت‌‌بخش برای آنها است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.