NASDAQ می‌گوید که می‌تواند کلاهبرداری در بازار کریپتو را متوقف کند

NASDAQ ادعا می‌کند که می‌تواند سردرمدار مبارزه با کلاهبرداری و دستکاری در بازر ارز رمز‌ها باشد. او از تجربه‌های زیادی که در زمینه‌ مبارزه با کلاهبرداری‌‌ها دارد ‌می‌گوید و به این اشاره دارد که عدم وجود مقررات قوی، عاملی برای سوء استفاده در بازار کریپتو است. طبق گزارشات شرکت‌هایی اعم از جمینی (Gemini)، ارز SBI Virtual و فناوری اسمارتز (SMARTS)، NASDAQ برای پیگیری از کلاهبرداری و دستکاری استفاده می‌کنند. روز به روز شرکت‌های بیشتری به این منظور به NASDAQ مراجعه خواهند کرد که بنا به دلایلی NASDAQ با همه‌ آنها همکاری نخواهد داشت.

0 100

NASDAQ می‌گوید که می‌تواند مبارزه با دستکاری و کلاهبرداری در بازار را که آفت بازار کریپتوکارنسی شده است، رهبری کند. در حقیقت، چندین پلتفرم صرافی در حال حاضر از فناوری نظارت بر بازار استفاده می‌کنند.

مبارزه با کلاهبرداری در عرصه کریپتوکارنسی

به گفته بلومبرگ، غول بورس سهام ایالات متحده معتقد است که می‌تواند برخی از مسائل رمزنگاری – کلاهبرداری و دستکاری بازار- را حل کند. NASDAQ در گزارشی که در روز 1 نوامبر منتشر شد عنوان کرد که تجربه‌ی زیادی در برخورد با پیچیدگی بازار معامله‌‌ دارایی دارد.

بخشی از گزارش NASDAQ می‌گوید:

رگولاتورها، کارگزاران و بروس‌ها دارای تیم‌های نظارتی هستند که به طور مداوم فعالیت‌ها را نظارت می‌کنند و فناوری‌های پیشرفته‌ای دارند که به ضبط و تحلیل رفتارهای سوء استفاده از جمله طرح‌های پمپاژ و تخلیه، معامله‌ی خودمانی، تجارت شستشو و همچنین حقه بازی و لایه بندی، کمک می‌کند.

بسیاری از منتقدان ارز مجازی سریعا اشاره کردند که فقدان مقررات قوی در این صنعت، انگیزه‌ای برای انواع اعمال تجاری غیر قانونی است. در ایالات متحده، وزارت دادگستری مرتبط با CFTC، به تحقیق و بررسی اظهاراتی مبنی بر دستکاری قیمت در عرصه‌ی معامله‌ی بیت کوین 6387.25 دلاری – 07/0 درصدی انجام داد.

ممکن است رئیس CFTC سقوط بیت‌کوین را به پایان رسانده باشد.

طبق گفته‌ی NASDAQ، برخی از بازیکنان مهم در فضای معامله‌ی ارز رمز‌، در حال حاضر از فناوری نظارت بر بازار استفاده می‌کنند.

در اواسط سال 2018 بیت‌کونیست (Bitcoinist) گزارش داد که جمینی (Gemini)، ارز SBI Virtual و سه پلتفرم دیگر از فناوری اسمارتز NASDAQ استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که با تحولات بیشتر در فضای معامله‌ی ارز رمز‌، این شرکت با تقاضای زیادی مواجه است.

تونی سیو (Tony Sio)، رئیس نظارت صرافی و رگولاتوری در اپراتور صرافی، در مصاحبه با بلومبرگ گفت:

در حال حاضر هر هفته یا دو بار به ما مراجعه می‌شود. ما با تمام این شرکت‌ها کار نخواهیم کرد، زیرا بسیاری از آنها در مراحل اولیه هستند یا هنوز معتبر نیستند.

NASDAQ پذیرای کریپتو است

برای NASDAQ، از ابتدای سال 2018، حرکت از یک درگیری ابتدایی به یک درگیری بنیادی در صنعت نوظهور ارز مجازی مهم بوده است. مدیر عامل، آدنا فریدمن (Adena Fridman) در عین اینکه لزوم مقررات قوی‌تر را تکرار می‌کند، در بعضی مواقع احساسات سرسختانه‌ای درمورد چشم اندازهای کریپتوکارنسی نشان داده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که این شرکت می‌خواهد یک پلتفرم صرافی ارز رمز‌ باز کند. هرچند، چنین برنامه‌هایی به ظهور یک چارچوب قانونی مناسب برای صنعت نیاز دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.