ناسا به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین در تحلیل داده

اداره کل ملی هوانوردی و فضا ، به اختصار «ناسا» ، قصد دارد تا یک دانشمند داده با تخصص در حیطه رمز ارزها و فناوری بلاک چین استخدام کند.

0 91

استفاده از فناوری بلاک چین در تحلیل داده

روز 20 سپتامبر لیست نیازمندی‌ مشاغل ناسا در حساب LinkedIn منتشر شد که بر اساس آن برای آزمایشگاه پیشرانه جت در کالیفرنیا نیروی متخصص لازم دارد. این آزمایشگاه مسئول ساخت و بهره وری از فضاپیماهای روباتیک سیاره‌ ای و انجام مأموریت‌های مربوط به مدار زمین است.

ناسا لیست وسیعی از صلاحیت‌های مورد نیاز خود را منتشر نموده است که در میان آنها آشنایی با مواردی از قبیل کلان داده، یادگیری ماشین، اینترنت اشیاء، تجزیه و تحلیل، آمار و رایانش ابری دیده می‌شود. این سازمان در بخشی جداگانه اشاره کرده است که داشتن تجربه در زمینه رمز ارزها و بلاک چین جزو امتیازات ویژه برای استخدام محسوب می‌شود.

طبق اظهارات ناسا، دانشمند داده با استفاده از این تجارب و دانش‌، برنامه ای بمنظور تجزیه و تحلیل مجموعه داده‌های کلان و پیچیده، طراحی و پیاده سازی خواهد کرد. این برنامه قرار است برای تحقیق، مدل سازی‌، استخراج داده و آنالیز در ناسا بکار گرفته شود.

این اولین باری نیست که ناسا از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. در ژانویه 2019، ناسا طرحی برای مدیریت ترافیک هوایی پیشنهاد داد که امکان ارتباط امن، خصوصی و ناشناس با خدمات ترافیک هوایی را میسر می‌ساخت.

در آوریل سال گذشته نیز، ناسا بودجه ای برای طرح توسعه یک فضاپیمای بدون سرنشین در نظر گرفت که در آن از فناوری بلاک چین برای تصمیم گیری بدون مداخله انسانی استفاده می‌شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.