مدیرعامل کراکن: عرضه بیشتر تتر به معنای سرازیر شدن دلار به سوی بیت کوین است

مدیرعامل صرافی رمز ارز کراکن اظهار داشت که بیت کوین از ورود جریان نقدی ارزهای فیات به دلیل عرضه بیشتر تتر (USDT)، بهره خواهد برد. وی گفت، میزان عرضه تتر به وضوح نشان دهنده اتفاقاتی‎ست که برای بانک‌ها و صرافی‌ها رخ می‎دهد.

0 79

مدیرعامل صرافی رمز ارز کراکن (Kraken) در گفتگو با شبکه خبری TD Ameritrade در تاریخ 1 جولای، اظهار داشت که بیت کوین از ورود جریان نقدی ارزهای فیات به دلیل عرضه بیشتر تتر (USDT)، بهره خواهد برد.

جسی پاول (Jesse Powell) در این مصاحبه به اتهامات مطرح شده بر علیه تتر در پرونده قانونی مربوط به داستانی کل نیویورک، واکنش نشان داد.

وی گفت :

از لحاظ تاریخی هرگاه شاهد عرضه بیشتر تتر بودیم، با رشد موجودی دلار در صرافی کراکن مواجه شده‌ایم.

... به نظر من میزان عرضه تتر، به وضوح نشان دهنده اتفاقاتی‎ست که برای سیستم بانکی و تمامی صرافی ‎ها رخ می‎دهد.

 

عرضه سراسری تتر در سال 2019 دو برابر شده است. بازارها در مواجهه با رشد قیمت بیت کوین از اواخر ماه آوریل تا رسیدن به قیمت 13800 دلار در ماه گذشته (بالاترین قیمت در 15 ماه اخیر)، از نگرانی‎های قانونی رها شده‎اند.

داده‎های منتشر شده از سوی منبع نظارتی Coinlib همچنان حاکی از آن است که در 24 ساعت گذشته، USDT (با ارزش کلی 3.12 میلیارد دلار) اصلی ترین منبع جریان ورودی به سوی بیت کوین است.

طبق گزارش کوین تلگراف، تئوری‎ها ثابت کرده‎اند که مشتریان بازارهای انحصاری (به ویژه در کشور چین)، از USDT به عنوان یک راه فرعی برای خرید غیر مستقیم بیت کوین در صرافی‎ها (بجای خرید مستقیم با یوآن) استفاده می‎کنند.

پیشتر در بازار گاوی بیت کوین، برای کسانی که قصد داشتند توکن‎ها را از طریق بازار فرابورس (OTC) خریداری کنند، هزینه‎های اضافی در غالب فیات در نظر گرفته می‎شد.

پاول احتمال حذف تتر از لیست معاملاتی صرافی کراکن در شرایط خاص را رد نکرد، اما همچنین خاطرنشان کرد که وظیفه صرافی‎ها کنترل این نیست که کاربران این بازار به چه چیزی دسترسی داشته باشند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.