تعرفه گمرکی دستگاه‌های استخراج رمز ارز اعلام شد

گمرک ایران در دستورالعملی ردیف تعرفه دستگاه استخراج رمز ارز را به گمرکات کشور اعلام کرد. این ابلاغیه نشان می‌دهد موضوع استخراج بیت کوین و رمز ارزها با قرار گرفتن در دستور کار هیات‌دولت به‌صورت جدی در حال پیگیری است و حالا با اعلام تعرفه گمرکی و قابلیت واردات قانونی این دستگاه‌ها باید منتظر مصوبه ماینینگ از سوی دولت بود.

0 183

تعرفه گمرکی دستگاه‌های استخراج رمز ارز

 

براساس اطلاعیه گمرک، در تاریخ ۲۲ تیرماه به ستادهای نظارت و گمرکات اجرایی دستگاه استخراج رمز ارز با عنوان ماینر در ردیف گمرکی ۸۴۷۱۹۰۹۰ قرار می‌گیرند و با این ردیف گمرکی ترخیص می‌شوند. در این ردیف گمرکی عمدتا دستگاه‌های کارتخوان، پین‌پد یا رمز‌خوان‌ها و برخی دیگر از ابزارهای بانکی قرار می‌گیرند.

پرونده استخراج رمز ارز و بیت کوین همچنان در هیات دولت باز است و به‌زودی قرار است قانونی یا غیرقانونی بودن آن تعیین شود. در صورت قانونی بودن، سازو کار استخراج ارز مجازی در کشور مشخص می‌شود و در این راستا چنانچه قانون استخراج ارز مجازی در ایران شفاف شود، وزارت نیرو باید شرایط را برای این منظور فراهم کند و وظایفی را هم برعهده دارد. حال در تازه‌ترین اقدام متولیان و تصمیم‌سازان در جهت قوانین تعریف شده برای بیت کوین، گمرک در دستورالعملی ردیف تعرفه دستگاه استخراج رمز ارزها را به گمرکات کشور ابلاغ کرده است.

تعرفه گمرکی دستگاه‌های استخراج رمز ارز اعلام شد

جزئیات ابلاغیه

در مفاد و جزئیات این دستورالعمل به چهار نکته اشاره شده است. نخست اینکه دستگاه استخراج رمز ارز (ماینر) ذیل ردیف گمرکی قرار می‌گیرد که عمدتا دستگاه‌های کارتخوان، پین‌پد یا رمزخوان‌ها و برخی دیگر از ابزارهای بانکی قرار دارند. نکته دوم به این موضوع اشاره دارد که مصنوعات از فولاد زنگ‌نزن به‌صورت رشته مفتول‌های خرد شده و بدون پوشش ذیل ردیف تعرفه ۷۳۲۶۲۰۰۰ صورت گیرد. نکته سوم به مشخصات ماینر وارد شده اشاره دارد. براساس این دستورالعمل، دستگاه (PDA (Personal Digital Assistant به مشخصات M۳OX۱۰- M۳MOBILL، با دقت اتصال به شبکه وایرلس (Wi-Fi)، نصب سیم‌کارت، برقراری ارتباط، بلوتوث و… جهت جمع‌آوری اطلاعات از طریق خواندن بارکد به‌عنوان ماشین خودکار داده‌پردازی در ردیف تعرفه ۸۴۷۱۳۰۹۰ قرار می‌گیرد. نکته چهارم این است که قطعات اصلی و اساسی دستگاه گرماتاب شامل مشعل، لوله، فن، رفلکتور و… ذیل ردیف گمرکی ۷۳۲۲۹۰۹۰ قرار دارد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.