کشف مزرعه استخراج بیت کوین در سملقان و بازداشت ماینرها

پلیس استان خراسان شمالی از کشف یک مزرعه استخراج بیت کوین در این استان با نزدیک به صد دستگاه ماینر خبر داد.

0 146

به گزارش فینمگ به نقل از ایرنا، سردار”علیرضا مظاهری” روز شنبه با اعلام این مطلب اظهار داشت: در پی اعلام خبری مبنی بر راه اندازی مزرعه استخراج رمز ارز بیت کوین توسط افرادی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی در شهرستان مانه و سملقان، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان و شهرستان مانه و سملقان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد اطلاعاتی، محل قرار گرفتن دستگاه‌های این مزرعه کشف و شناسایی شد.

وی افزود: مأموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی از مزرعه استخراج بیت کوین بازرسی کردند که در این زمینه ۷۸ دستگاه استخراج بیت کوین که برق آن نیز به طور غیرمجاز از طریق ترانس فشار قوی تأمین می‌شد، کشف و ضبط شد.

سردار مظاهری با بیان اینکه مأموران در همین راستا ۲ متهم را نیز دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند، گفت: مأموران در بازجویی‌های صورت گرفته موفق شدند در عملیاتی جداگانه ۱۷ دستگاه دیگر ماینر بیت کوین را نیز که در محلی دیگر مستقر شده بود، کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه با دستور قضائی هر ۲ مکان پلمب شده است، افزود: در بررسی‌های به عمل آمده ارزش این دستگاه‌ها ۵ میلیارد ریال برآورد شده که متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

در چند هفته گذشته برخورد با استخراج کنندگان بیت کوین در ایران شدت گرفته است و اظهار نظرهای مختلفی درباره این موضوع توسط مقامات دولتی و همچنین نمایندگان مجلس را شاهد بوده ایم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.