مایک نووگراث: قیمت بیت کوین بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۴۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد

مایک نووگراث (Mike Novogratz) بنیان‎گذار Galaxy Digital و از علاقمندان به دنیای کریپتو در مصاحبه با شبکه CNBC در تاریخ ۲۷ ژوئن، پیشبینی کرد که قیمت بیت کوین بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۴۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد.

0 131

نووگراث با بیان نظرات خود در برنامه Squawk Box شبکه CNBC، پیشبینی کرد که قیمت بیت کوین در محدوده ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۴۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد. نووگراث با اشاره به ورود فیسبوک به دنیای کریپتوکارنسی با رمز ارز لیبرا (Libra) گفت:

«یکی از بزرگ‎ترین شرکت‎‌های دنیا گفته است که به رمز ارزها اعتقاد دارد. اگر شما هم یک سرمایه گذار سازمانی باشید که درباره سرمایه گذاری در کریپتو مردد هستید، این موضوع تا حد زیادی خیال شما را راحت خواهد کرد.»

نظرات نووگراث، یک روز پس از سقوط ۱۴۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در ۲۶ ژوئن مطرح شد. قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه پس از آن که پلتفرم امریکایی معاملات رمز ارز کوین بیس (Coinbase) از دسترس خارج شد، به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

سقوط کوین بیس به دنبال رشد قیمت روز قبل بیت کوین اتفاق افتاد که طی آن، بیت کوین در عرض چند ساعت از مرز ۱۲۰۰۰ دلار و ۱۳۰۰۰ دلار نیز عبور کرد.

نووگراث همچنین درباره استیبل کوین آینده فیسبوک (لیبرا) اظهار داشت که «انجمن لیبرا ۱۰۰ رأی خواهد داشت؛ بنابراین شبکه لیبرا توزیع شده خواهد بود، هرچند ممکن است غیرمتمرکز نباشد. آن‎ها برنامه ریزی کرده‎اند تا به مرور زمان غیرمتمرکز شوند.» نووگراث همچنین افزود:

در این میان کیف پول فیسبوک، که پول‎های خود را در آن قرار می‏دهند، بسیار زیرکانه طراحی شده است. این احتمالاً بخش بزرگی از مدل تجاری آن‎هاست که در بلاک چین لیبرا انجام شده است

 

نووگراث در تاریخ ۳۱ می گفته بود، «در آینده نزدیک، احتمالاً قیمت بیت کوین بین ۷۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار ثابت خواهد شد.» و افزود:

اگر در اینباره اشتباه کرده باشم، به گمانم درباره حد بالای قیمت اشتباه کرده‎ام؛ چرا که هیجان و تحرک موجود در بازار به حدی‎ست که می‌تواند آن را جابجا کند.

بسیاری از صاحب‎نظران در این هفته گفته بودند که رشد قیمت بیت کوین مربوط به معرفی لیبراست. با این حال پیش از آن که پروتکل رمز ارز لیبرا رسماً معرفی گردد، بیت کوین با نرخ بالاتر از ۹۰۰۰ دلار معامله می‎شد. کریگ ارلم (Craig Erlam) تحلیل‎گر ارشد شرکت تجارت مالی Oanda اظهار داشت:

بیت کوین در ماه‎های اخیر با سرعت اندکی (نسبت به استانداردهای خودش) رشد می‎کرد اما راه‌‎اندازی لیبرای فیسبوک همانند کاتالیزوری برای رشد قیمت اخیر آن عمل کرد.

سایر منابع نیز موافقت خود را با تأثیرات محدود فیسبوک بر این روند اعلام کردند؛ اما معتقد بودند در این اظهار نظرها از اعتماد به ظرفیت‌های خود بیت کوین خبری نیست. بلومبرگ این موج علاقمندی جدید را «بازگشت یک رویای احتمالی» نامید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.