بعد از رکورد شکنی نرخ هش منتظر رکورد شکنی در قیمت بیت کوین باشید!

بر اساس اطلاعاتی که از داده‌های سایت Blockchain.com استخراج شده، نرخ هش بیت کوین (BTC) توانسته است رکود پیشین را شکسته و در روز 19 آگوست به رقم باورنکردنی 82.5 TH/s دست یابد.

0 236

رکورد شکنی در قیمت بیت کوین بعد از رکورد شکنی نرخ هش

بعد از رکورد شکنی نرخ هش منتظر رکورد شکنی در قیمت بیت کوین باشید!

مکس کایزر (Max Keiser)، که از سرمایه گذاران بیت کوین است، در توییتی با تکرار شعار خود نوشت:

“برای نهمین سال متوالی نرخ هش با بازار گاوی روبرو بوده است که به دنبال آن با افزایش قیمت نیز مواجه خواهیم بود.” این استدلال می‌گوید که با افزایش نرخ هش، ایمنی شبکه بیت کوین نیز بهبود یافته و این امر در سرمایه گذار حس اعتماد ایجاد می‌کند و در پایان به افزایش تقاضا ختم می‌شود. بنابراین کایزر معتقد است که افزایش قیمت‌ها از ساختارهای اساسی شبکه تبعیت می‌کند.

ساختارهای اساسی شبکه

نرخ هش برای یک رمز ارز، که گاهی از آن به عنوان قدرت هش یا توان محاسبه یاد می‌شود، عاملی تاثیرگذار برای شمارش تعداد محاسباتی است که یک شبکه در هر ثانیه قادر است انجام دهد. نرخ هش بالاتر به معنای رقابت سخت تری برای اعتبارسنجی بلاک‌های جدید در میان استخراج کننده‌ها است. بعلاوه این نرخ تعداد منابع مورد نیاز را جهت یک حمله 51 درصدی افزایش داده که به نوبه خود موجب ایمنی بیشتر یک شبکه می‌شود.

رکوردهای ثبت شده در طول تابستان حاکی از یک بازار گاوی یا صعودی بوده که فاکتورهای قدرت و یکپارچگی شبکه آن باعث دلگرمی تحلیلگران و سرمایه گذاران می‌شود.

نگاهی به آینده

نصف شدن 50 درصدی پاداش بیت کوین برای استخراج کننده‌ها در ماه مه سال 2020 اتفاق خواهد افتاد. اگرچه این رویداد پیامدهای صعودی (مانند بازار گاوی) را برای قیمت بیت کوین بهمراه دارد (مانند کمبود عرضه)، تأثیرات آن بر استخراج گران نیز کاملا قابل مشاهده است، زیرا عده ای عقیده دارند که کاهش پاداش‌های بلاک، مشارکت استخراج گران در شبکه را نیز کم کرده و موجب بازخورد منفی بر قدرت هش شبکه می‌شود.

در تابستان امسال، چارلی لی خالق لایت کوین (LTC) بر خلاف انتظار خود شاهد ثبات نرخ هش شبکه لایت کوین بود. وی پیش تر پیش بینی کرده بود که بعد از هاوینگ، یک شوک به اکوسیستم ماینینگ لایت کوین وارد خواهد شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.