Max Keiser: وارن بافت یک “متقلب و شارلاتان” است، بیت کوین آینده دنیاست

سخنگو و تحلیلگر، مایکل کایزر گفته است که نامه سالانه وارن بافت به سهامداران ثابت می‌‌کند که این غول سرمایه گذاری “یک متقلب و شارلاتان” است. اما ضرر بافت می‌‌تواند به نفع بیت کوین باشد.

0 107

کایزر روز شنبه اظهار داشت که نامه بافت که سالانه به سهامداران شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) ارسال می‌‌شود، این فرد معروف را به عنوان “یک متقلب و شارلاتان بی نظیر که به طور کامل به حقه‌‌های حسابداری و کمک‌‌های ملی مالیات دهنده تکیه دارد نشان می‌‌دهد.”

کایزر با اشاره به شکست بافت در کنترل اوضاع در سال‌‌های سو استفاده شرکتی در ولز فارگو (Wells Fargo) که مالکیت بخشی از آن برای برکشایر هت اوی بود، به خبرگزاری رویترز گفت: “تقلب ‌‌های بافت بی شمار است و به دهه‌‌های گذشته برمی‌‌گردد.”

نامه او همچنین نشان داد که برکشایر هاتاوی سال گذشته شروع به باز خرید سهام شرکت‌‌های خود کرد. بازخرید این امکان را برای یک شرکت فراهم می‌‌کند که بتواند قیمت سهام خود را افزایش دهد و به طور کلی به عنوان نشانه‌‌ای از کم ارزش شمردن سهام شرکت شناخته می‌شود. و تا زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در اوایل دهه 1980 به این اقدام چراغ سبز نشان دهد، بازخریدها غیرقانونی بوده و به عنوان یک روش دستکاری بازار در نظر گرفته شدند.

کایزر در ادامه گفت: “این یک تقلب خالص است.” .. “تنها هدف آن تقلب در حسابداری به نفع منافع خودی‌‌هاست.”

نامه بافت تا آنجا پیش رفت که طلا را کوبید و این “فلز جادویی” را به عنوان یک انتخاب سرمایه گذاری نامناسب مسخره کرد. کایزر گفت:

داستان واقعی بررسی جزئی‌‌تر طلا و درک این موضوع است که موفقیت بافت کاملا توسط یک رابطه دوستانه با وال استریت و بانک مرکزی فدرال که به او امکان دسترسی نامحدود به اعتبار با نرخ صفر درصد را می‌‌دهد صورت گرفت

سالهاست که بافت بیت کوین را با استفاده از تشبیه آن به مواردی اعم از “سم موش” و “دارایی‌‌ که هیچ چیزی ایجاد نمی‌‌کند” به طور عمومی مورد انتقاد قرار داده است.

کایزر سرمایه داران وال استریت را تحت انتقادات تند خود قرار داد و گفت

حق با اوست. و هیچ موش بزرگتری از وارن بافت وجود ندارد....جهان از خواب بیدار می‌‌شود. طرح‌‌های پانزی بافت آشکار خواهد شد و توده ها به سمت پول سخت مانند بیت‌‌کوین و طلا حرکت می‌‌کنند

قیمت بیت کوین که از قیمت 20،000 دلار خود در سال 2017 به 3500 دلار افت پیدا کرده است، پس از انتشار نامه بافت بیش از 100 دلار افزایش یافت. کایزر در انتهای سخنان خود گفت:

 

من اولین پیش بینی خودم از قیمت بیت کوین را وقتی 1 دلار بود در گزارش کایزر در سال 2011 ارائه دادم...خواهیم دید که بیت کوین به 100000 دلار می‌‌رسد و تمام پول‌‌های فیات بی ارزش دنیا را می‌‌بلعد و پایانی برای شارلاتانی مثل وارن بافت می‌‌شود

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.