انتقال یک میلیارد دلار بیت کوین در یک تراکنش ! 

اخیراً حدود 94 هزار بیت کوین به ارزش یک میلیارد دلار تنها در یک تراکنش منتقل شده است. طبق گزارشات، کیف پول های دریافت کننده و واریز کننده این تراکنش نا مشخص است.

0 123

این تراکنش را وبسایتی به نام «Whale Alert» یافته که تراکنش های بزرگ رمز ارزهای مشهور را رصد می‌کند. بر اساس گزارش ها ارز مجازی  منتقل شده، به مقدار 94 هزار و 504 بیت کوین بوده و ارزش معادل با 1,018,147,922 دلار داشته است.

 

انتقال یک میلیارد دلار بیت کوین در یک تراکنش! 

معمولاً این میزان تراکنش تنها از عهده موجودیت های خاص از جمله صرافی ها، دولت ها یا نهنگ ها بر می آید. نهنگ ها در بازار ارزهای مجازی، افراد یا گروه هایی هستند که ذخیره عظیمی از رمز ارزها را در اختیار دارند و می توانند به عنوان بازیگران اصلی، این بازار را دستکاری کنند.

گفته شده کیف پول های دریافت کننده و واریز کننده این تراکنش نا مشخص است. اما شرکت TokenAnalyst که داده های مرتبط با بلاک چین و رمز ارزها را تحلیل می کند اعلام کرده که ظاهراً حداقل یک سوم از این بیت کوین ها به Huobi Global (شرکت فعال در حوزه رمز ارز) مرتبط هستند. Huobi Global که درگیر عرضه گوشی مبتنی بر بلاک چین خود به نام «Acute Angle» و نیز توکن خود با نام «NODE» است، هنوز در توئیتر یا وبسایتش واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

 

انتقال یک میلیارد دلار بیت کوین در یک تراکنش! 

 

تنها احتمال این است که Huobi Global سرمایه های مشتریان خود را به یک کیف پول دیجیتال دیگر (احتمالاً یک کیف پول سرد) انتقال داده است. می توان گفت که از نظر فنی احتمالاً این تراکنش نگرانی ایجاد نخواهد کرد و تنها میزان بالای آن بوده که توجه ها را به خود جلب کرده است.

نکته مهم در مورد این تراکنش هزینه انتقال تقریباً 0.065 بیت کوین بوده که معادل با حدود 680 دلار می‌شود. این موضوع نشان از مزیت بلاک چین در مقایسه با پول های بدون پشتوانه دارد؛ چرا که همین میزان انتقال پول بدون پشتوانه هزینه بالاتری خواهد داشت. موضوع دیگر در تراکنش اخیر این است که در ارزهای معمول، امکان انتقال یک میلیارد دلار در 30 دقیقه و بدون جلب توجه دولت ها و مستند کردن آن تقریباً غیر ممکن است اما بیت کوین تا حدود زیادی چنین انتقالی را ممکن کرده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.