ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X

دستگاه ماینر بیت کوین M3X تولید شرکت معروف میکرو بی تی( Micro BT ) است. سری دستگاه های این شرکت با نام واتس ماینر شناخته می‌شوند. این شرکت چینی دستگاه های ماینر بیت کوین معروف و محبوبی را در سطح دنیا تولید می‌کند. بعد از این که شرکت بیت مین ( Bitmain ) توانست مسیر موفقیت دستگاه مدارمجتمع یا همان ASIC را به خوبی طی کند، باعث شد پای خیلی دیگر از شرکت های چینی را برای تولید دستگاه های اسیک باز شود.

0 440

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران (معرفی M3X)

ویژگی مشخص تولیدات شرکت میکرو بی تی قیمت به کارایی دستگاه هاست. اگر بخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم، ابتدا باید سه ویژگی مهم در دستگاه های اسیک ماینر را بشناسیم که زمان انتخاب حائز اهمیت هستند. این سه ویژگی عبارتند از:

  1. میزان برق مصرفی هر دستگاه به قدرت پردازشی دستگاه ( همان هش ریت )
  2. طول عمر مفید هر دستگاه
  3. قیمت هر دستگاه

شرکت میکرو بی تی توانسته دستگاه هایی با قیمت مناسب با طول عمر بالا را تولید کند ولی در مقابل برق مصرفی آن ها در قیاس با دستگاه های مشابه حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر است. البته در طی دو سال اخیر یعنی سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شرکت ها توانسته اند با رشد تکنولوژی این موضوع را بهبود بخشند.

حالا وقت این هست که دستگاه محبوب ایرانی ها یعنی M3X را با جزییات بیشتر بشناسیم.

برای دیدن ویدیو آکواریوم ماینینگ بیت کوین در همین صفحه نیز  اینجا کلیک کنید.

مشخصات دستگاه M3X :

M3X

سری دستگاه های واتس ماینر مدل های مختلفی دارد. در مدل M3X الگوریتم دستگاه SHA-256 با قدرت پردازشی ۱۲.۵ تراهش ( TH/S ) است. این الگوریتم برای مایننیگ بیت کوین و بیت کوین کش و در کل کوین هایی که از این الگوریتم بهره می برند قابل استفاده است. برق مصرفی این دستگاه هم ۲۰۵۰ وات است، همانطور که در بالا گفتیم برق مصرفی بالایی برای دستگاهی با این میزان قدرت پردازشی است. تاریخ تولید این دستگاه ماه مارچ سال ۲۰۱۸ است.

جدول مشخصات فنی

شرکت تولیدی میکرو بی تی ( MicroBT )
مدل دستگاه Whatsminer M3X
قدرت پردازشی ۱۲.۵ تراهش ( TH/S )
توان مصرفی ۲۰۵۰ وات ( w )
وزن ۷۹۰۰ گرم ( gr )
میزان صدا ۷۸ دسی بل ( db )
پورت شبکه دارد
منبع تغذیه دارد
محدوده قیمتی دستگاه ( در تاریخ ۳۰ تیر ۹۸) ۴.۵ تا ۵.۵ میلیون تومان

کوین های قابل ماین :

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X

بررسی دستگاه

میزان درآمد ماهانه دستگاه M3X:

این مقاله در جولای ۲۰۱۹ نوشته شده و از زمان تولید این دستگاه بیش از ۱ سال می گذرد. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۱۰۹۰۰ دلار است و میزان درآمدی که در طی یک ماه از این دستگاه به دست می آوریم، ۰.۰۱۰۴ بیت کوین معادل ۱۱۴.۳ دلار است. طبق تصویر زیر با کسر هزینه برق، درآمد دستگاه ۹۷.۷۹ دلار است. با توجه به تغییرات قیمت بیت کوین برای محاسبه دقیق درآمد این دستگاه در زمان مطالعه این مقاله می‌توانید به ماشین حساب ماینینگ که لینک آن در زیر قرار داده شده است مراجعه کنید.

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X

ماینر های پرطرفدار بیت کوین در ایران : بخش اول معرفی M3X

لینک کار کردن با ماشین حساب – لینک صفحه ماشین حساب ماینینگ

میزان هزینه برق دستگاه M3X:

هزینه برق دستگاه با توجه به توان مصرفی ۲۰۵۰ وات نسبت به مدل های مشابه بسیار بالا است و تنها دلیل جذابیت انتخاب M3X قیمت پایین آن می‌باشد ( به دلیل دست دوم بودن دستگاه قیمت آن در بازار ایران پایین است). با تعرفه برق خانگی هزینه برق این دستگاه معادل ۱۶.۲۴ دلار است که در تصویر بالا هم آمده است.

میزان تولید صدای دستگاه M3X:

میزان صدای این دستگاه حدود ۷۸ دسی بل است که کمی بالا است و کمی هم گوش خراش است ( مثل صدای موزیک بتهوون البته نظر شخصی من این هست و ممکن است شما از نوازندگی های بتهوون لذت ببرید)، اما وقتی به دستگاه توجه می‌کنیم و قیمت دست دوم بودن آن را لحاظ می‌کنیم، می‌توانیم این صدا را تحمل کنیم چرا که لذت سودآوری، هر ثانیه دوپامین زیادی را در مغز ما تشرح می‌کند.

 

میزان دمای تولیدی دستگاه M3X :

دمای تولیدی این دستگاه قابل قبول و در حدود ۴۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد است و از این حیث نمی توان به دستگاه خرده گرفت. داشتن سیستم تهویه و گردش هوا مناسب هم می‌تواند باعث کاهش دما و در نتیجه کارکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر مفید دستگاه شود.

وضعیت دستگاه M3X در بازار ایران :

بیشتر دستگاه های موجود در ایران از این مدل، مصرف شده یا دست دوم می باشند. عمر مفید دستگاه های ماینر بیت کوین بسیار مهم است چرا که تمام ساعات روز از زمان اتصال به شبکه باید روشن باشند و برای صاحب دستگاه عملیات ماین کردن را انجام دهند تا بتوانند سود آور شوند، به همین دلیل زمانی که شما دستگاه دست دوم خریداری می کنید از مدت فعالیت دستگاه و شرایط نگهداری آن بی اطلاع هستید.

بنابراین قبل از اقدام به خرید دستگاه به این نکته توجه داشته و از شرایط دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

نقاط قوت

  • برند معروف میکرو بی تی
  • کیفیت ساخت بالا
  • قیمت پایین ( به دلیل دست دوم بودن)

نقاط ضعف

  • توان مصرفی بالا
  • آلودگی صوتی بالا

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.