۸ سالگی لایت کوین : چارلی لی می‌گوید این بنیاد دچار ورشکستگی نشده است!

همزمان با جشن تولد هشت سالگی لایت کوین (LTC) ، چارلی لی نسبت به شایعات توییتری FUD یا (تاکتیک ترساندن مشتری با ایجاد تردید درمورد آینده یک محصول) که نسبت به این آلتکوین شکل گرفته بود، واکنش نشان داد.

0 91

پست اصلی منتشر شده توسط لی، در خلال شایعات ورشکستگی لایت کوین :

شبکه لایت کوین مدت ۸ سال است که بی وقفه و بدون کوچکترین خللی مشغول به فعالیت است. در این مدت، بیش از ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار سکه لایت کوین تراکنش شده است. ما مشتاقانه به ۸ سال آینده و بیشتر از آن می اندیشیم!

نخستین واکنش به این پست توییتری، احتمال ورشکستگی این بنیاد بود که لی اینگونه به آن پاسخ داد:

بنیاد لایت کوین دچار ورشکستگی نشده است. به FUD های احمقانه و دروغ‌ها اعتنا نکنید زیرا ما برای مدت ۲ سال فعالیت سرمایه در اختیار داریم.

شایعات پیرامون ورشکستگی پس از گزارشی که هفته پیش توسط TrustNodes منتشر شد شکل گرفت. در این گزارش آمده است که درآمد بنیاد لایت کوین از یک میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۷۰،۰۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده است.

لی با انتشار بیانیه ای با متن زیر به این خبر پاسخ داد:

بنیاد لایت کوین با داشتن تقریبا ۲۰۰۰۰۰ دلار ذخیره مالی، حدودا تا ۲ سال دیگر به مسیر خود ادامه خواهد داد.

وی در ادامه بیان کرد که چشم انداز مالی این شرکت مطابق با نتیجه نشست سالانه سران Litecoin که در پایان ماه اکتبر در لاس وگاس برگزار می‌شود، رقم خواهد خورد.

افراد و سخنرانان حاضر در این نشست را چهره‌های برجسته این صنعت همچون آنتونی پاملیانو (Anthony Pompliano) بنیانگذار شرکت Morgan Creek Digital Assets، کیتلین لانگ (Caitlin Long) رئیس Wyoming Blockchain Task Force و بابی لی (Bobby Lee) بنیانگذار و مدیر سابق صرافی بیت کوین‌‌ چین BTCC تشکیل می‌دهند.

قیمت هر لایت کوین با ۶۰ درصد کاهش نسبت به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۱۹، به حدود ۵۷ دلار رسیده است.

لی نیز در دسامبر سال ۲۰۱۷ که اوج بازار گاوی تاریخ رمز ارزها محسوب می‌شود، تمام سکه‌های لایت کوین خود را فروخت و اهدا کرد. وی از این تصمیم خود بعنوان حرکتی انگیزشی برای جلوگیری از تضاد منافع نام برده و آن را گامی در جهت تمرکز زدایی شبکه می‌داند.

با وجود انتقاد تند برخی از پست‌های توییتری نسبت به این حرکت لی (فروش در زمان اوج قیمت)، شماری دیگر از این پست‌ها به دفاع از وی برخواسته و به نقش او در آگاه سازی دیگران نسبت به تجارت بی رویه اشاره نمودند، زیرا لی پیش بینی کرده بود از دسامبر سال ۲۰۱۷ شاهد “یک بازار خرسی چند ساله خواهیم بود.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.