Lightning Torch: آگاهی رسانی درباره ریزپرداخت‌‌های مقیاس‌‌پذیر بیت کوین

توسعه‌‌دهندگان کریپتو بیشتر سال گذشته را صرف پیدا کردن راه‌‌حل‌‌های مقیاس پذیر برای شبکه‌‌های بلاکچین فعلی و استفاده آن‌‌ها در موارد واقعی کردند. مشهورترین و پر سر و صداترین مورد، شبکه لایتنینگ (LN) است که یک کانال غیرمتمرکز موازی با میزان بالای ریزپرداخت‌‌های شبکه بیت کوین را ارائه می‌‌کند. اما این جنبش آزمایشی از کجا و چگونه آغاز شد و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

0 87

ظرفیت فعلی راه‌‌حل مقیاس پذیر، 6811 گره با حجم 729 بیت کوین‌‌ و 30565 کانال در هنگام نوشتن این مطلب می‌باشد. از هنگام آغاز آن در ژانویه 2018، پنجاه گره ترکیب شده‌‌اند. علی‌‌رغم تلاش ارزشمند در رباطه با افزایش پذیرش شبکه بیت کوین‌‌ برای ریزپرداخت‌‌های خرده‌‌فروشی، پذیرش این راه‌‌حل، پاسخ نه چندان گرمی از سوی اجتماع عمومی به همراه داشته ‌‌است. این مسئله به عنوان فعالیتی برای افراد نسبتا فنی اجتماع قلمداد می‌‌شود. اما اکنون یک عاشق کریپتو با نام کاربری توییتر holdonaut شروع به انجام یک حرکت کرده (با عنوان زنجیره اطمینان شبکه لایتنینگ) با عنوانLightning Torch یا مشعل لایتنینگ تا بتواند آگاهی درباره این راه‌‌حل ریزپرداخت بیت کوین‌‌ را بالا ببرد.

همه چیز از 19 ژانویه آغاز شد که hodlonaut بومی نروژ، توییتی در رابطه با ارسال 100 هزار ساتوشی و با استفاده از سرویس tippin.me منتشر کرد. این سرویس یک کیف شبکه لایتنینگ است که برای دریافت ریزپرداخت‌‌ها به کار می‌‌رود. برای افرادی که آشنایی کمی نسبت به ساتوشی دارند باید بگویم، این کوچکترین واحد اندازه‌‌گیری بیت کوین‌‌ می‌‌باشد (1 ساتوشی برابر است با 0.00000001 ฿). می‌‌توانید از این قسمت، محاسبه دلار به ساتوشی را انجام دهید. اساسا هر دریافت‌‌کننده، با اضافه کردن 10 هزار ساتوشی به گره‌‌های پرداخت LN، مشعل را به فردی که دوست داشته باشد می‌‌دهد. از زمان اعلام اصلی در توییتر، این پلتفرم شبکه اجتماعی برای افرادی که می‌‌خواهند مشعل را در آینده در دست بگیرند، به بهترین گزینه تبدیل شده است.

من 100 هزار ساتوشی از طریقhttp://tippin.me  به اولین فردی که به این توییت پاسخ دهد ارسال می‌‌کنم.

– این فرد 10 هزار ساتوشی اضافه و 110 هزار ساتوشی به فرد دیگری ارسال می‌‌کند (یا از پاسخ به توییت جدید یا به همین تویین).

و به همین شکل…

چقدر ساتوشی پیش از شکست وجود دارد؟

این دقیقا همان چیزی است که در اکوسیستم‌‌های نامتمرکز دوست داریم؛ همه مهم هستند. دقیقا مثل همین مورد که تلاش با مقیاس کوچک برای معرفی LN به اجتماع بیت کوین‌‌ و جمعیت بیشتر عمومی، سبب جلب توجهات شده است. این ابتکار نه تنها سبب افزایش کاربرد و قابلیت راه‌‌حل پرداخت LN شده بلکه حرکات مشابه می‌‌تواند فواید دیگری هم به همراه داشته باشد. Torch LN از سوی مدیر عامل توییتر، جک دورسی هم مورد حمایت قرار گرفته است. شرکت‌‌کنندگان سطح بالایی هم در این جنبش حضور داشته‌‌اند که جدیدترین آن‌‌ها مدیر عامل بلاک‌‌استریم، آدام بک بود که Torch را به بنیانگذار لینکدین، رید هافمن منتقل کرد. غول مالی، Fidelity Investments  یک نام بزرگ دیگر است که در 22 فوریه، Torch را منتقل کرد. در هنگام نوشتن این مطلب، 2.3 ساتوشی توسط 223 شرکت‌‌کننده مجزا در 233 گردش، جمع شده است.

BITCOIN PAYMENT

از آنجایی که درباره بیت کوین‌‌ صحبت می‌‌کنیم، چرا نگاه بلندمدتی به قیمت روزانه بیت کوین‌‌ برای نتیجه‌‌گیری از بحث خود نباشیم. این رمز ارز برتر نوسان بسیار زیادی از آغاز سال جاری داشته است. بیت کوین‌‌ در پایان سال گذشته به رقم بسیار پایین 3250 دلار رسید اما مثل همیشه، بازگشت قابل‌‌توجهی برای آن‌‌ها وجود داشت. فقط یک شکست در این سطح می‌‌تواند برای بیت کوین‌‌ همانند یک تلنگر قلمداد شود. بیت کوین‌‌ با 25 درصد کل ارزش بازاری سکه‌‌ها، در هنگام نوشتن این مطلب به ارزش 130 میلیارد دلاری رسیده ‌‌است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.