Libreparton پلتفرم BTCPay را جایگزین Patreon می‌کند

یک وکیل و توسعه دهنده آمریکایی از انتشار یک جایگزین برای پلتفرم تامین سرمایه جمعی Patreon که از پردازنده پرداخت بیت کوین متن باز BTCPay استفاده می‌کند، خبر داده است.

0 95

تکرار ‘مجموعه مشخصات کامل’ Patreon

جف وندرو جونیور (Jeff Vandrew Jr) در یک سری از توییت‌های منتشر شده در ۳۰ دسامبر، یک سایت نمونه برای Libreparton منتشر کرد و ادعا کرد که خود این نمونه “مجموعه کامل ویژگی” Patreon را در اختیار دارد.

این حرکت پس از چند ماه آزمایش پلتفرم صورت ‌گرفت و مدیران اجرایی درصددند تا یک سری ممنوعیت را اعمال کنند که برخی از بزرگترین کاربران آن را نیز شامل می‌شود.

همانطور که بیت کوینیست گزارش داده است، کاربران Patreon سریعا این سرویس را پس زده و آن را به نفع بیت کوین و گزینه‌های متن باز کنار گذاشته‌اند.

وندرو توضیح داد:

بیشتر جایگزین‌های Patreon مجموعه کامل Patreon را اجرا نمی‌کنند. این سرویس به دنبال این است که این وضعیت را تغییر دهد

… بیشتر از هر چیزی من به دنبال اثبات این هستم که بسیاری از محصولات سیلیکون ولی با ممیزی و سانسور سنگین می‌توانند به راحتی جایگزین شوند.

پس زدن Patreon ادامه دارد

هفته گذشته، روانشناس جردن پترسون (Jordan Peterson) نیز اعلام کرد که او در یک پلتفرم رقیب کار می‌کرد و شخصا پس از اینکه تصمیم گرفت Patreon را در این رقابت کنار بگذارد، کمک مالی بیت کوین را پذیرفت.

وی گفت: “ما قصد داریم این سیستم را بر روی یک مدل مشترک که به Patreon شباهت دارد پیاده کنیم.” وی اضافه کرد که محصول “دارای یک ویژگی‌های اضافی” است.

در عین حالBTCPay یکی از جایگزین‌های متن باز نوپا برای روش‌های استاندارد پذیرش پرداخت‌های بیت کوین باقی می‌ماند. این پروژه که عمدا با روش‌های متمرکز عملیاتی متمرکز مانند بیت‌‌پی و کوین بیس مخالف است، امکان پردازش پرداخت‌ها بدون نیاز به واسطه را فراهم می‌کند.

بنابراین وندرو قول داد که کاربران آینده Libreparton کاملا خودکفا باشند.

وندرو در توئیتر نوشت که” Libreparton خودش مسئولیت میزبانی (هاست) را بر عهده دارد! … یعنی شما تمام داده‌های خود را کنترل می‌کنید. نه واسطه، نه حتی من. ”

در حال حاضر، کاربران می‌توانند نمونه خود را از کلاینت Libreparton از طریق گیت‌هاب نصب کنند و وندرو از کاربران فنی خواست که برای حصول اطمینان از درستی عملکرد محصول به او کمک کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.