مدیر عامل کالیبرا : رمز ارز فیسبوک سیستم مالی کشورها را تهدید نمی‌کند

دیوید مارکوس، مدیر عامل کالیبرا (Calibra)، کیف پول دیجیتالی رمز ارز فیسبوک یا همان لیبرا (Libra)، عنوان کرد که برخلاف نظریه‌های مطرح شده لیبرا تهدیدی برای سیستم مالی کشورها نخواهد بود.

0 86

رمز ارز فیسبوک سیستم مالی کشورها را تهدید نمی‌کند

همزمان با جلسه‌ای که بین بنیانگذاران Libra و ۲۶ بانک مرکزی جهانی در بازل (Basel) سوئیس در حال برگزاری است، دیوید مارکوس (David Marcus) مدیر عامل Calibra، برای دفاع از جایگاه انجمن Libra پستی در توییتر منتشر کرد. در این پست که روز ۱۶ سپتامبر منتشر شد، مارکوس مقاله ای با عنوان “در باب حاکمیت پولی ملل در مصاف با لیبرا” نوشت:

اخیراً درباره تهدید حاکمیت پولی ملت‌‌ها توسط رمز ارز لیبرا صحبت‌های فراوانی شده است، من از این موقعیت استفاده کرده و می‌‌خواهم ابهامات موجود را برطرف کنم.

مدیرعامل کالیبرا یادآور شد که پروژه رمز ارز لیبرا قصد ندارد واحد پولی جدیدی ایجاد کند بلکه هدف اصلی این رمز ارز تشکیل “یک شبکه پرداخت بهتر است که بر اساس نظام پولی فعلی کار کرده تا خدمات با ارزشی را به کاربران جهان ارائه دهد”. او همچنین خاطر نشان کرد که در اهداف لیبرا خبری از ایجاد سیستم پولی جدید وجود ندارد.

مارکوس در ادامه عنوان کرد که رمز ارز لیبرا از حمایت ارزهای مرجع جهانی به نسبت یکسان (۱:۱) برخوردار خواهد بود، بنابراین انجمن لیبرا کنترل نظارتی سختگیرانه ای خواهد داشت تا بتواند همواره این نسبت را حفظ کند.

مارکوس همچنین خاطر نشان کرد که این رمز ارز همواره با بانک‌های مرکزی، سازمان‌های نظارتی و سیاست گذاران در ارتباط خواهد بود تا اطمینان حاصل شود نگرانی‌های این نهادها درمورد طراحی و سیستم اجرایی لیبرا برطرف خواهد شد.

رئیس BIS خواستار “هماهنگی” تنظیم کننده‌ها برای رمز ارزهای مرزی شد

اظهارات مارکوس در حالی صورت گرفت که نخستین رویارویی بین بنیانگذاران لیبرا و سیاستگذاران جهانی در حال برگزاری است. بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS) در روز ۱۶ سپتامبر جلسه ای را با حضور مقامات ارشد دولتی کشورها میزبانی کرد که طی آن مسایل نظارتی مربوط به پروژه استیبل کوین های مؤسسات مالی و شرکت‌های فناوری بررسی شد.

در این کنفرانس شاهد سخنرانی‌هایی از سوی انجمن لیبرا، بانک سرمایه گذاری جهانی JP Morgan و شرکت بلاک‌چین محور Fnality International بودیم.

آگوستن کارستنس (Agustín Carstens)، مدیر کل BIS، با تاکید بر اهمیت هماهنگی سازمان‌های نظارت جهانی برای درک جزئیات این پروژه بیان کرد:

بخش اصلی ارزیابی این ابتکار جدید، درک جزئیات مربوط به آن است. هنگامی که این پروژه جهانی شود، هماهنگی و درک مشترک سازمان‌های نظارتی با یکدیگر اهمیت فراوانی خواهد داشت.

این در حالی است که چند روز قبل، دولت آلمان در موضعی مشابه دولت فرانسه، اعلام کرد از توسعه پروژه هایی مانند لیبرا جلوگیری خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.