تشکیل هیات مدیره جدید انجمن لیبرا پس از خروج نام های بزرگ

انجمن لیبرا که مدیریت استیبل کوین فیسبوک را بر عهده دارد، طی جلسه ای در پایتخت سوییس ، با انتخاب یک هیئت مدیره جدید، بر هدفش مبنی بر ساخت استیبل کوینی با پشتوانه ارزهای فیات تاکید کرد.

0 89

۲۱ عضو حاضر در انجمن لیبرا علاوه بر بیان علاقه خود به تداوم این پروژه، یک هیئت مدیره پنج عضوی تشکیل دادند. طبق توافق این گروه، اساسنامه ای طبق قوانین سوییس به منظور شرح سیستم مدیریت این سازمان تبیین خواهد شد.

اغلب تصمیمات مهم این هیات نیازمند اکثریت آراء اعضای آن است، و تغییرات در زمینه عضویت یا مدیریت اعضا باید توسط حداقل دو-سوم اعضا به تصویب برسد.

اعضای این هیئت مدیره پنج عضوی متشکل است از: دیوید مارکوس (David Marcus) از فیسبوک، نمایندگان موسسات غیرانتفاعی Kiva Microfunds، شرکت خدمات پرداخت PayU، شرکت سرمایه گذاری آندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و شرکت هنگ کنگی Xapo Holdings Limited.

خروج نام‌های بزرگ از انجمن لیبرا

این جلسه در پی کناره گیری اعضای پیشین این ائتلاف شکل گرفت. به تازگی Booking Holdings هم که مالک سایت‌های مسافرتی booking.com، priceline.com ، agoda.com و Kayak است، خروج خود از انجمن لیبرا را اعلام کرد. پیشتر نیز شرکت‌های بزرگی که در حیطه خدمات پرداخت فعالیت می‌کنند (Mastercard, Visa, eBay, Stripe, PayPal) از این انجمن خارج شدند. طبق گزارش رویترز، تنها عضو باقی مانده در این انجمن شرکت مالی هلندی PayU است که بنا به گفته‌ها در آمریکا، کانادا و بسیاری از مناطق آفریقا و خاورمیانه فعالیت نمی‌کند.

بنظر می‌آید انجمن لیبرا به پیشرفت این پروژه خوش بین است. دانته دیسپارت (Dante Disparte)، رئیس بخش سیاست گذاری و ارتباطات انجمن لیبرا، در مصاحبه خود با رویترز اظهار داشت که از دست دادن پشتیبان‌های اصلی برای ما به منزله “یک اصلاح است نه شکست”. با این حال دیسپارت تایید کرد که با توجه به سخت گیری‌های سازمان‌های نظارتی، عرضه این استیبل کوین با تاخیر روبرو خواهد شد.

استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه داری ایالات متحده، دلیل خروج این شرکت‌ها از لیبرا را “عدم مطابقت” این انجمن با معیارهای ضد پولشویی آمریکا اعلام کرد. وی افزود، در صورت عدم سازگاری با قوانین کشور، این پروژه شاهد اقدام از سوی شبکه اعمال قانون جرایم اقتصادی خواهد بود که تحت نظارت وزارت خزانه داری فعالیت می‌کند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک نیز قرار است در جلسه‌ای با عنوان “بررسی فیسبوک و تأثیر آن بر خدمات مالی و بخش مسکن” در کمسیون خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.