Kroger، خرده‌فروش بزرگ آمریکایی، پذیرش VISA را متوقف می‌کند

Kroger تصمیم گرفته است تا به دلیل کارمزدهای بالای Visa، پذیرش کارت‌های آن را در دو زنجیره بزرگ خود متوقف کند. به پیشنهاد بخش دیجیتال مورگان کریک،‌ این دو شرکت پس از آن همکاری خود را برای فراهم کردن امکان استفاده از شبکه لایتنینگ در فروشگاه‌های Kroger آغاز کردند.

0 84

پس از تصمیم Kroger، خرده‌فروش بزرگ ایالات متحده مبنی بر پایان استفاده از Visa در برخی از نقاط، آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) پیشنهاد کرده است که این شرکت از شبکه لایتنینگ در فروشگاه‌های خود استفاده کند. با توجه به توییت پومپلیانو در تاریخ ۳ مارس، مذاکرات بین این دو شرکت آغاز شده است.

در روز جمعه اول مارس، Kroger رسما اعلام کرد که فروشگاه‌های موادغذایی و داروی Smith’s این شرکت از تاریخ ۳ آوریل به دلیل کارمزدهای بالایی که Visa از خرده‌فروشان بزرگ دریافت می‌کند، پذیرش کارت‌های این سیستم را متوقف خواهد کرد. مایک شولتمن (Mike Schlotman)، مدیر عامل مالی Kroger در مورد این تصمیم توضیح گفت:

ویزا از موقعیت خود سوءاستفاده کرده و مدت‌ها است که کارمزدهای بالایی را از خرده‌فروشان دریافت می‌کند

مدت کوتاهی پس از اعلام این تصمیم،‌ پومپلیانو از طریق توییتر خواستار تماس با Kroger شده و اعلام کرد که این خرده‌فروش می‌تواند به جای ویزا از شبکه لایتنینگ استفاده کند (پروتکل پرداختی که به عنوان یک لایه دوم روی یک بلاکچین عمل کرده و امکان معاملات سریع‌تر کریپتو را فراهم می‌آورد). او توئیت کرد:

تیم مورگان کریک دیجیتال برای ملاقات با آن‌ها تیم Kroger سفری انجام خواهد داد تا به صورت سراسری فروشگاه‌های آن‌ها را به شبکه لایتنینگ متصل کند

کاربری با نام مستعار sophicNick که بر اساس پروفایل توییتر خود به عنوان مدیر محصول در Kroger Digital کار می‌کند، برای بحث در مورد جزئیات با پومپلیانو تماس گرفت. به گفته بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال، اولین تماس با تیم Kroger (که وی آن را «آینده‌نگری درجه یک» نامید)، پیش‌تر انجام شده است. پومپلیانو در توییت خود اضافه کرد:‌ «به نظر می‌رسد که در حال پیشرفت باشیم. منتظر اخبار تکمیلی باشید».

بر اساس گزارش رویترز، Smith’s اولین زنجیره Kroger نیست که از پذیرش کارت‌های ویزا خودداری می‌کند. ابتدا سوپرمارکت‌های Foods Co. کالیفرنیا در ماه اوت ۲۰۱۸ پذیرش این کارت را متوقف کردند. این دو زنجیره روی هم صاحب تقریبا ۱۴۳ سوپرمارکت و ۱۰۸ فروشگاه پمپ‌بنزین در هفت ایالت آمریکا هستند.

Morgan Creek Capital (یک شرکت سرمایه گذاری نهادی با ۱٫۵ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت) فعالانه در حال بررسی کریپتو و بلاکچین‌ها است.

به عنوان مثال، در ماه اوت سال ۲۰۱۸، مورگان کریک دیجیتال، مدیر دارایی‌های دیجیتالی نهادی این شرکت، صندوق سرمایه گذاری در سهام شاخص Digital Asset را با همکاری Bitwise راه‌اندازی کرد. این صندوق به سرمایه‌گذاران مجاز، وجوه موقوفه و وجوه بازنشستگی امکان می‌دهد تا به صورت غیرمستقیم استفاده از بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر دارایی دیگر با ارزش بازاری بزرگ (به استثنای ریپل (XRP) و استلار (XLM)) را تجربه کنند.

در ماه فوریه امسال، مورگان کریک دیجیتال اعلام کرد که ۴۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران دریافت کرده است، از جمله از دو صندوق بازنشستگی عمده که هر کدام در ابتکار جدید آن یعنی صندوق فرصت‌های بلاکچین مورگان کریک سرمایه گذاری کرده‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.