نسخه آزمایشی صرافی رمز ارز جان مک‌آفی عرضه شد

جان مک‌آفی (John McAfee) که یک کارآفرین آمریکایی و از حامیان صنعت رمز ارزها است، بتازگی یک صرافی رمز ارز غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم راه اندازی کرده است.

0 123

صرافی رمز ارز کارآفرین مشهور، جان مک‌آفی به نام McAfee DEX ، از تاریخ ۷ اکتبر در حالت آزمایشی (نسخه بتا) شروع به کار کرده است.

“صرافی‌های متمرکز نقطه ضعف ما بشمار می‌روند.”

روز پنجم اکتبر، مک‌آفی از پلتفرم جدید خود در یک پست توییتری خبر داد و اعلام کرد:

برای تحقق اهداف این صرافی نیازمند زمان زیادی هستیم تا کاربران به ما ملحق شوند، ولی صبر شما بی حاصل نخواهد بود، زیرا این صرافی می‌تواند وسیله ای برای رهایی از ارزهای فیات باشد که اصلی ترین عامل کنترل دولت‌ها هستند.

وی در ویدئویی که به همراه این متن وجود دارد استدلال می‌کند که سوال اصلی امروزه جامعه رمز ارز این است که آیا فقط باید در مسیر پول و سرمایه گذاری‌های کلان بیاندیشد یا در مسیر تحقق ایده‌آل‌های خود یعنی آزادی گام بردارد.

مک‌آفی پس از محکومیت کنترل دولت ها بر ارزهای فیات و ضررهای ناشی از عدم آزادی فردی، توجه خود را به فضای رمز ارزها معطوف کرد و گفت: “صرافی‌های متمرکز نقطه ضعف ما بشمار می‌روند”. وی با اشاره به اقدام چین در جهت توقف فعالیت صرافی‌های داخلی در سال ۲۰۱۷ افزود:

هیچ کس نمی‌تواند یک صرافی توزیع شده را تعطیل کند، صرافی غیر متمرکز توسط هیچ فردی قابل کنترل نیست، همه جا حضور دارد و بنابراین توقف فعالیت آن عملا ناممکن است. ما کوین های مبتنی بر حفظ حریم خصوصی داریم، ترکیب صرافی غیر متمرکز با این کوین های خصوصی، سود کلانی برای ما بهمراه خواهد داشت. اما از آنها بهره لازم را نمی‌بریم.

 

طبق مشخصاتی که تا کنون منتشر شده این صرافی از سرویس “مشتری ات را بشناس” استفاده نخواهد کرد، اختیارات قضایی را سلب نمی‌کند، از دریافت‌ کنندگان (Takers) مبلغی معادل ۰.۲۵% به عنوان هزینه پلتفرم دریافت می‌کند، و هیچگونه هزینه برای میکرها (Makers) دربر نخواهد داشت و طبق گزارشات متن باز خواهد بود.

در حال حاضر کاربران قادرند تا توکن‌های اتریوم (نوع استاندارد ERC-20) را بدون هیچ هزینه ای به نسخه بتای این بلاک چین اضافه کنند، در آینده نیز توکن‌های بیشتری توسط این صرافی پشتیبانی خواهند شد.

انتظار معجزه نداشته باشید

مک‌آفی در ویدئوی منتشر شده در پنجم اکتبر به تعداد کم افرادی که از صرافی‌های غیر متمرکز استفاده می‌کنند اشاره کرد و افزود این جامعه آماری کم، در عمل این صرافی‌ها را “بی فایده” می‌کند.

وی از کابران خواست تا ابتدا “با صرافی رمز ارز جان مک‌آفی آشنا شوند و انتظار معجزه نداشته باشند، باید صبور باشید تا ویژگی‌های آن کامل و محقق شود.”

صرافی‌های غیر متمرکز با تطبیق خودکار قراردادهای هوشمند با معاملات و نقدینگی، این امکان را به کاربران می‌دهند که کنترل کامل دارایی‌های خود را در اختیار داشته باشند.

در مطالعه صورت گرفته در ژانویه ۲۰۱۹ مشخص شد از بین بیش از ۴۰۰ صرافی بین المللی رمز ارز، پلتفرم‌های غیر متمرکز تنها ۱۹٪ از کل شبکه صرافی‌های جهان را شامل می‌شوند و حجم معاملات آنها کمتر از ۱٪ از حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز است.

صرافی بزرگ بایننس در آوریل سال جاری، از راه اندازی یک صرافی غیر متمرکز بر شبکه بومی خود خبر داد. صرافی‌های دیگری همچون OKEx و Bithumb نیز درحال بررسی و توسعه پلتفرم‌های غیر متمرکز خود هستند.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.