JD.com به دنبال راه‌اندازی موسسه‌ای برای احداث شهرهای هوشمند با کمک بلاکچین است

دپارتمان امور مالی شرکت  JD.com ، یکی از غول‌های حوزه‌ی تجارت الکترونیک در چین، قصد دارد یک موسسه تحقیقاتی افتتاح کند. این شرکت با تمرکز بر استفاده از دستاوردهای جدید فن‌آوری در تجارت الکترونیک، لجستیک و امور مالی، می‌خواهد که ساخت و ساز شهرهای هوشمند را از طریق هوش مصنوعی (AI)، کلان داده و فن‌آوری‌های بلاکچین متحول کند.

0 58

به گزارش خبرگزاری People’s Daily در تاریخ ۲۸ سپتامبر، دپارتمان امور مالی شرکت  JD.com که یکی از غول‌های حوزه‌ی تجارت الکترونیک در چین است، دست به افتتاح موسسه‌ای تحقیقاتی در مقر اصلی خود در شهر نانجینگ زده است.

گروه جینگ‌دانگ (JD.com) یک شرکت چینی فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک است که بر استفاده از دستاوردهای جدید فن‌آوری در تجارت الکترونیک، لجستیک و امور مالی تمرکز دارد.  JD.com با این موسسه‌ی جدید می‌خواهد توسعه‌ی ساخت و ساز شهرهای هوشمند را از طریق هوش مصنوعی (AI)، کلان داده و فن‌آوری‌های بلاکچین تسهیل نماید.

نخستین مقر منطقه‌ایِ این شرکت، تمام منطقه‌ی شرق چین را پوشش خواهد داد و قصد دارد هزینه‌های صنعتی را کاهش و کارآمدی را افزایش دهد. در این گزارش اولویت‌های این شرکت به شرح زیر ذکر شده است:

«راهکارهای هوش پیشرفته در حوزه‌ی مناطق شهری، حمل و نقل، برنامه‌ریزی، مصرف انرژی، تجارت، امنیت، سلامت و دولت الکترونیک قرار دارند.»

JD.com فن‌آوری بلاکچین را در حوزه‌های مختلفِ کسب و کار خود، از بخش لجستیک و چرخه‌ی تامین گرفته تا عرضه‌ی اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین، پیاده‌سازی کرده است.

JD.com در ماه آگوست از پلتفرم جدیدی موسوم به بلاکچین-به-عنوان-سرویس (BaaS) پرده برداشت. این ابزار تازه که پلتفرم باز بلاکچین JD نام دارد، ظاهراً می‌تواند ساختن، میزبانی و پیاده‌سازی راهکارهای بلاکچین را بدون این که نیاز باشد این فن‌آوری را از ابتدا توسعه داد، ممکن سازد.

ماه گذشته، یک شرکت خوشه‌ای چینی به نام Ping An Insurance، که در زمینه‌ی بیمه، بانکداری و خدمات مالی فعالیت می‌کند و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه در دنیاست، معرفی نامه کسب و کاری (white paper) در مورد شهرهای هوشمند منتشر کرد که محتوای آن با هدف کمک به دولت برای ایجاد مدلی جدید از حکومت‌داری به روش «شهر به عنوان سرویس» آماده شده بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.