ژاپن به پیام رسان LINE مجوز صرافی رمز ارز می‌دهد

شرکت LVC که شاخه مرتبط به دارایی‌های دیجیتال و فناوری های بلاک چینی متعلق به پیام رسان ژاپنی LINE است، توانسته است به تازگی مجوز فعالیت در زمینه صرافی رمز ارز را از نهادهای قانون گذار مالی ژاپن دریافت کند.

0 82

مجوز صرافی رمز ارز به پیام رسان LINE

پلتفرمی با قابلیت معامله 5 رمز ارز برتر

پلتفرم معاملاتی شرکت LVC که با نام BITMAX شناخته می‌شود، به 80 میلیون کاربر ژاپنی پیام رسان LINE امکان خرید و فروش چندین رمز ارز برتر را خواهد داد. آژانس خدمات مالی ژاپن یا FSA جواز انجام معاملات رمز ارزهایی از قبیل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین و ریپل را به این پلتفرم داده است.

پیام رسان LINE ماهانه 187 میلیون کاربر جهانی داشته که تخمین زده می‌شود حدود 50 میلیون کاربر در خدمات پرداخت موبایل آن به اسم LINE Pay مشارکت و ثبت نام کرده اند.

پیام رسان LINE در جولای 2018 یک صرافی رمز ارز جهانی و کاربر محور را بنام BITBOX در سنگاپور تاسیس کرد. انتظار می‌رود که از زیر ساخت‌های این پلتفرم برای BITMAX نیز استفاده شود.

با توجه به قوانین مرتبط با اخذ مجوز صرافی‌ های رمز ارز در ژاپن، که از زمان اصلاح قانون خدمات پرداخت این کشور در آوریل 2017 به اجرا درآمده است، استفاده از صرافی BITBOX برای تریدرهای ژاپنی مقدور نیست.

توکن‌های بومی و شبکه اصلی LINE

پیام رسان LINE بلاک چین اختصاصی خود را در اواخر تابستان 2018 تاسیس کرد و از آن زمان درحال توسعه یک شبکه توکنی بر مبنای خدمات بلاک چین خود یا Link Chain بوده است.

این شبکه بلاک چین ، به کاربران امکان استفاده مستقیم اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را بر بستر پیام رسان Line می‌دهد.

رمز ارز LINK در اکتبر 2018 در لیست صرافی BITBOX قرار گرفت. با وجود گزارشات پیشین مبنی بر پشتیبانی BITMAX از تراکنش‌های LINK، هنوز مشخص نیست که آژانس خدمات مالی ژاپن این توکن را بطور رسمی در لیست رمز ارزهای مصوب خود برای استفاده در این پلتفرم ثبت کرده باشد.

در ژوئن سال جاری، پیام رسان LINE در زمینه راهکارهای نوین بلاک چین و خدمات پرداخت دیجیتال با شرکت آمریکایی Visa وارد همکاری شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.