Janet Yellen می‌گوید که ترامپ سیاست‌های فدرال و اقتصاد را درک نمی‌کند

رئیس سابق بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه‌ای رادیویی، درک سیاست پولی و اقتصادی ترامپ را زیر سوال برد. جنت یلن (Janet Yellen) به طور صریح در پاسخ به سوالی درمورد دیدگاه ترامپ نسبت به سیاست‌های اقتصادی گفت: فکر نمی‌کنم که او درکی از اقتصاد و سیاست‌های پولی داشته باشد.

0 83

Janet Yellen در این مصاحبه عنوان کرد:

خب، من شک دارم که او حتی بتواند بگوید که اهداف بانک فدرال، حداکثر اشتغال و ثبات قیمت است، این اهداف را کنگره برای صندوق فدرال تعیین کرده است. او در مورد صندوق بین‌المللی پول یا درباره هدف تبادلی که به حمایت از طرح‌های تجاری خود و یا احتمالا هدف تعادل تجارت بین‌المللی اشاره می‌کند. من فکر می‌کنم که نظرات این چنینی نشانگر عدم درک اقتصاد و اهداف سیاستی اقتصادی است

هنگامی که یلن برای سال 2016 در انتخابات ریاست جمهوری علیه رئیس جمهور فعلی مبارزه می‌کرد، ترامپ گفت که یلن باید از سیاست‌های پولی‌اش خجالت بکشد و او را متهم به نگه داشتن نرخ بهره مصنوعی کرد تا ثروت‌های اوباما، رئیس جمهور پیشین، که یلن را به عنوان رئیس انتخاب می‌کند، افزایش یابد.

گرچه ترامپ کمی پس از پیروزی در انتخابات، لحن خود را نرم کرد و تصمیم گرفت تا او را مجددا به عنوان رئیس بانک مرکزی تعیین کند. این اقدام باعث می‌شد تا رئیس فدرال از زمان دولت جیمی کارتر برای چهار سال دیگر توسط یک شخص اداره شود.

اما یلن این پیشنهاد را نپذیرفت و به موسسه بروکینگز پیوست. او همچنین رئیس جدید انجمن اقتصادی آمریکاست.

یلن اعتقاد دارد که ترامپ با توجه به اقداماتش در زمینه جنگ تجاری و شرکای جهانی تنها درک ابتدایی نسبت به اقتصاد دارد. او می‌گوید که در این اعتقاد تنها نیست و بسیاری از اقتصاددانان آمریکایی با او هم عقیده هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.