دو صرافی رمز ارز ایرانی رفع فیلتر شدند

دبیر انجمن فینتک از همکاری با دادستانی برای رفع فیلتر کسب و کار های بلاک چینی و صرافی خرید و فروش رمز ارز خبر داد.

0 174

رفع فیلتر صرافی رمز ارز ایرانی : مدتی پیش موجی از فیلترینگ بر علیه صرافی‌ ها و کسب و کارهای رمز ارزی در ایران به راه افتاد که منجر به فیلتر شدن چندین کسب و کار شد. این موضوع در حالی است که هنوز خلا قانونی در این خصوص وجود دارد و سند پیش نویس قوانین رمز ارز های بانک مرکزی که بهمن ماه معرفی شد، هنوز به تصویب شورای پول و اعتبار نرسیده است.

به گزارش فینمگ به نقل از ایبنا، مهدی عبادی، دبیر انجمن فینتک درباره فیلترینگ و رفع فیلتر صرافی های رمز ارز ایرانی اظهار داشت: انجمن فین‌تک با دادستانی کل کشور در راستای تعیین تکلیف سایت‌ها و کسب و کارهای فعال در حوزه صرافی و معاملات رمز ارزها گفتگویی را انجام داد و در نتیجه مقرر شد تا کسب‌وکارهای این بخش که عضو انجمن هستند و بررسی و شناخت کافی از آن‌ها حاصل شده به دادستانی برای بررسی بیشتر ارجاع داده شود که در نهایت با توجه به نبود مشکل قانونی فرآیند رفع فیلتر کسب و کارهای اعلامی از سوی انجمن فین‌تک در بخش صرافی رمز ارز آغاز شده است.

وی ادامه داد: معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور عقیده دارد که زمانی که برای یک فعالیتی مجوزی وجود ندارد و بانک مرکزی نیز قوانینی را مشخص نکرده، فیلترینگ برای آن کسب و کار به دلیل فقدان مجوز فعالیت غیر منطقی است؛ بر همین اساس نیز فرآیند رفع فیلتر در زمینه رمز ارز صرفا برای کسب و کارهای حوزه صرافی و معاملات رمز ارزها در دستور کار قرار گرفته و دستورات لازم به مصادیق مجرمانه اعلام شده است که در همین راستا نیز دو سایت صرافی رمز ارز ایرانی رفع فیلتر شده و در حال ارائه خدمات به مشتریان هستند.

دبیر انجمن فینتک با بیان این که صرافی‌های رمز ارز خارج از عضویت انجمن برای رسیدگی به این موضوعات از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند، افزود: کسب و کارهایی که از سوی انجمن بررسی شده باشد به دادستانی معرفی می‌شوند. بر همین اساس باید کسب و کارهای غیر عضو که درخواست پیگیری و رسیدگی دارند، از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.