اولین جواز استخراج بیت کوین در ایران صادر شد

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از صدور اولین جواز استخراج بیت کوین و رمز ارزها در ایران در استان آذربایجان غربی خبر داد.

0 148

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی، از صدور اولین جواز استخراج بیت کوین و رمز ارز کشور در آذربایجان غربی خبر داد. وی در این خصوص گفت:

این سازمان ضمن آماده سازی زمینه صدور مجوزهای صنعتی رمز ارزها و ارائه خدمات تخصصی و کارشناسی به متقاضیان، اولین جواز تأسیس فعالیت استخراج رمز ارز کشور را با سرمایه گذاری ثابت 170 هزار یورو معادل (25 هزار و 500 میلیون ریال) در شهرک صنعتی استان صادر کرد.

با توجه به اهمیت رمز ارزهای دیجیتالی در دنیا و سوق فضای کسب و کار در فضای مجازی به سمت آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای قانونمند کردن این فعالیت ها با تدوین دستورالعمل صدور جواز تاسیس و بهره برداری برای استخراج رمز ارزها زمینه نهادینه و قانونمند شدن این فعالیت را فراهم کرده است.

 

رییس صمت آذربایجان غربی تصریح کرد:

بلاک چین یک فناوری انقلابی و تحول گرا است که موضوع مهمی در دنیا به شمار می‌رود و همانطور که در دنیا مورد توجه قرار گرفته، در کشور نمی‌توان نسبت به آن بی‌توجه بود ومی بایستی به بلاک چین توسط بخش دولتی و خصوصی توجه می شد که در این مورد وزارت صنعت، معدن وتجارت به فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگار نگاه مثبتی دارد.

بابایی با بیان اینکه باید در چهار چوب قانون و مقررات برای این فناوری زیرساخت‌هایی لازم ایجاد شود، اظهار کرد:

در این راستا با تدوین و ابلاغ دستور العمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای فعالیت استخراج رمز ارز گامی مهم در جهت تعامل و نهادینه کردن قانونمند بستر فضای کسب و کار را فراهم خواهد شد.

او در ادامه گفت:

با توجه به اهمیت این موضوع این سازمان در نظر دارد، دوره های آموزشی تخصصی وکاربردی آشنایی با فعالیت استخراج رمز ارزها را برگزار نماید.

بابایی اضافه کرد: حضور رمز ارزها از حدود ۱۰ سال پیش با بیت کوین آغاز شد، ایجاد سایت‌های اطلاع‌رسانی گوناگون در حوزه رمز ارزها، ایجاد صرافی‌ها و مارکت‌های ایرانی برای تبادل رمز ارزها موید گرایش به فناوری بلاک چین و ایجاد مزارع و فعالیت‌های پرشتاب ماینینگ و شکل‌گیری رمز ارز ملی ازسوی بانک مرکزی، همپای رمز ارزهای خاص مانند جی‌بی‌تال برای کاربردهای آموزشی و غیره بازگو‌کننده این نکته است که رمز ارزها یکی از زمینه‌های مورد علاقه مردم در فضای مجازی کشور به‌شمار می‌رود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.