آمارها از صف خرید برای بیت کوین خبر می دهند

بر اساس گزارشاتی که از چین منتشر شده، جستجو برای بیت کوین در سی روز گذشته در پلتفرم بایدو ۱۸۳ درصد رشد داشته است. با توجه به شرایط اقتصادی، این آمار در کنار آمار گوگل ترندز، از علاقه عموم مردم به خرید این رمز ارز خبر می دهد.

0 146

جستجو برای با ارزش‌ترین رمز ارز دنیا در گوگل نیز همانند همتای چینی است و اگر نگاهی به ترندز گوگل بیندازیم، می‌بینیم که رتبه بیت کوین در جستجو‌ها از ۵۷ به ۲۹ ارتقا پیدا کرده است. آخرین باری که این مقدار توجه به این رمزارز شده بود به تیر سال گذشته باز می‌گردد که رمز ارز محبوب به بالاترین قیمت خود در ۲۰۱۹ رسیده بود. البته با در نظر گرفتن ارزش بازار، بیت کوین به صورت کلی رمزارزی پرنوسان است.

 

عموما علاقه برای خرید بیت کوین با افزایش ارزش آن بالا می‌رود، ولی اکنون اوضاع تفاوت پیدا کرده و به دلیل پایین بودن ارزش این رمز ارز، علاقه برای خرید آن بیشتر شده است. با این حال بسیاری ممکن است از وابستگی‌های آلت کوین‌ها به بیت کوین استفاده کنند. در نتیجه بسیاری انتظار داشتند که جستجو برای اتریوم و ریپل نیز بالا باشد، در صورتی که اینطور نیست و بیت کوین همچنان یکه‌تاز بازار است.

با این حال بدون در نظر گرفتن علاقه عمومی، می‌توان گفت ویروس کرونا بازار را تکانی اساسی داده و نمی‌توان افزایش قیمت بیت کوین در عرض چند روز را پایدار تصور کرد. البته ارزش این رمز ارز نسبت به هفته گذشته رشد مناسبی داشته است. همچنین در صورتی که از صف خرید بیت کوین کاسته نشود، رفته رفته صف فروش آن نیز شلوغ خواهد شد.

یکی از دلایل این امر، متوقف شدن شغل‌ها در پی شیوع کروناست و به همین دلیل بسیاری از مردم علاقه دارند تا رمز ارزها خود را به پول نقد تبدیل کنند. همچنین با توجه به وضع فعلی، به نظر نمی‌رسد در آینده‌ای نزدیک نیز شرایط بازار ثابت شود. با این وجود داده‌های به دست آمده از موتور‌های جستجو نشان‌دهنده بازیابی قریب‌الوقوع بازار رمز ارزها است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.