ICO تلگرام با انتشار کاغذ معرفی کسب و کار برنامه‌های جاه طلبانه خود را آشکار می‌کند

تیم پشتیبانی تلگرام قصد دارد شبکه بلاکچین و پلتفرمی راه‌اندازی کند که هدف آن حل نواقص موجود در ارزهای دیجیتالی همانند بیت‌کوین و اتریوم است. این شبکه TON نام دارد و برنامه دارد با ایجاد یک شبکه مقیاس پذیر و سریع، تعداد تراکنش‌های بسیار بالایی را در هر ثانیه پردازش کند و به ارزهای دیجیتال کمک کند تا در پرداخت‌های روزانه مورد استفاده قرار گیرند، در این مطلب می‌توانید نکات مهمی از برنامه‌های پیش روی این شبکه را بخوانید.

0 120

چندی پیش آپدیتی روی ICO پیش روی تلگرام برای شبکه باز تلگرام (TON) به اشتراک گذاشته و نقشه راه و اطلاعات توکن آن‌ها منتشر شد. اکنون کاغذ معرفی کسب و کار TON به اشتراک گذاشته می‌شود که برنامه‌های جاه طلبانه پروژه را آشکار می‌کند.

کاغذ معرفی کسب و کار TON با ذکر بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب به عنوان طلای دیجیتال و یک پلتفرم برای فروش توکن‌ها شروع می‌شود، در حالیکه به نبود یک بازار عظیم ارز دیجیتالی اشاره می‌کند که برای تراکنش‌های روزانه استفاده ‌شود.

ICO  تلگرام با انتشار کاغذ معرفی کسب و کار برنامه‌های جاه طلبانه خود را آشکار می‌کند
ICO  تلگرام با انتشار کاغذ معرفی کسب و کار برنامه‌های جاه طلبانه خود را آشکار می‌کند

این موضوع با برجسته کردن تراکنش‌های کند و ضعف بزرگ آن در مبارزه با روش‌های پرداخت موجود همانند  VISA  و (Mastercard  هفت معامله به ازای هر ثانیه برای بیت‌کوین و ۱۵ معامله بر ثانیه برای اتریوم) برای هر دو ارز ادامه می‌یابد. به علاوه، کاغذ معرفی کسب و کار همچنین مشکلاتی همانند نبود فعالیت مصرف‌کننده و نیاز به دانش فنی هنگام تعامل با ارزهای دیجیتالی موجود را مطرح می‌کند.

بنیانگذار تلگرام، دکتر نیکولای دورو قصد دارد با TON این نواقص را با ساخت یک “ساختار چند بلاکچینی مقیاس پذیر و سریع” برطرف کند که این ساختار میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را پوشش می‌دهد، واسطه‌های کاربری مستقیم ایجاد می‌کند و در بین ۱۸۰ میلیون کاربر تلگرامی یک شبکه جذاب می‌سازد.

بلاکچین TON

بلاکچینTON، تکنولوژی پایه‌ای پلتفرم خواهد بود و طبق اطلاعات کاغذ معرفی کسب و کار، شامل یک زنجیره اصلی  و ۲۹۲ زنجیره فرعی خواهد شد. برخی از ویژگی‌های لیست شده بلاکچین TON شامل موارد زیر می‌شوند:

الگوی شکته شدن بی نهایت: (Infinite Sharding Paradigm)

این راه حل مقیاس ‌پذیری TON به جنبه‌های مختلف زنجیره‌ها اجازه می‌دهد تا برای تعادل بهینه بارگذاری و کاهش هزینه و زمان معادلات، تقسیم یا تلفیق شوند.

مسیریابی ابرمکعب فوری

این مورد به عنوان یک مکانیسم مسیریابی هوشمندانه تعریف می‌شود که تضمین توانایی زنجیره‌های چندگانه در نقل و انتقال سریع داده‌ها، حتی در گسترش شبکه به میلیون‌ها زنجیره را بر عهده دارد.

روش اثبات سهام

اثبات سهام (Proof-of-Stake) یک پروتکل همگانی جایگزین اثبات کار Proof-of-Work)) است که به وسیله بیت‌کوین و اغلب ارزهای دیجیتالی دیگر بکار گرفته شده است. با اثبات سهام، تراکنش‌ها به وسیله تایید‌کننده‌هایی پردازش می‌شوند که بر اساس تعداد توکن‌های سهام گذاری شده‌شان تعیین می‌شوند.

دفترهای توزیع ۲ بعدی (۲-D Distributed Ledgers)

این موضوع به TON اجازه می‌دهد تا بلوک‌های معتبر بر روی بلوک‌های نامعتبر ایجاد کند و به عنوان یک مکانیسم خود ترمیمی عمل کند که از انشعاب‌های غیرضروری جلوگیری می‌کند.

اکوسیستم TON

جدا از بلاکچینTON، کاغذ معرفی کسب و کار همچنین روی اکوسیستم صحبت می‌کند که شامل یک سرویس ذخیره فایل توزیع شده، یک سرویس پروکسی، نرم افزارهای غیرمتمرکز شده و قراردادهای هوشمند، DNS، میکرو پرداخت‌های تبلیغ بورس غیرمتمرکز و یک بازار کالای فیزیکی و دیجیتالی می‌شود.

ICO  تلگرام با انتشار کاغذ معرفی کسب و کار برنامه‌های جاه طلبانه خود را آشکار می‌کند
ICO  تلگرام با انتشار کاغذ معرفی کسب و کار برنامه‌های جاه طلبانه خود را آشکار می‌کند

با توجه به موفقیت شگفت‌انگیز تلگرام، رمزگذاری و حریم شخصی، و نهایتا پیشروی به سوی یک شبکه و اکوسیستم غیرمتمرکز کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. اگر تیم پشت پلتفرم TON بتواند تکنولوژی جدید را مدیرت کند، کاربران فعلی باید کشش پذیرش بالایی در خود داشته باشند.

با برنامه‌های جاه‌طلبانه، محبوبیت در حال افزایش و تیم با تجربه پشت سر آن، TON ICO تلگرام ممکن است بزرگترین فروش توکن سال ۲۰۱۸ را داشته باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.