ICOهای کریپتو در بحران به سر می‌‌برند

در بازار گاوی (صعودی) سال 2018، پروژه‌‌های عرضه‌‌ اولیه‌‌ کوین (ICO) در بازار کریپتو، به طور متوسط ​​ده‌‌ها میلیون دلار از سرمایه گذاران بازار عمومی برای ایجاد اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز (dApps) و سیستم‌‌ها به دست آورد. در عرض این 12 ماه، بیشتر پروژه‌‌های ICO که در حال حاضر در این بخش وجود دارند، یا محصولات موثری برای ارائه ندارند یا تعداد کمی از کاربران ارزیابی آن‌ها را تایید می‌‌کنند.

0 82

طبق گفته‌‌های مارتا بنت (Marta Bennett)، تحلیلگر اصلی فارستر ریسرچ ICOs ها تلاش کرده‌‌اند تا محصولات پایداری با مدل‌‌های کسب و کار پیدا کنند که به دلیل وقوع یک بازار خرسی که می‌‌تواند پروژه‌‌ها را با بحران مالی مواجه کند، ناکام ماندند.

بحران

ICOها در سال گذشته مبلغ زیادی پول دریافت کرده‌‌اند و چندین ICO 4 میلیارد دلار از بازار عمومی درآورده‌‌اند. با این حال، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط DappRadar، به غیر از IDEX و فورک‌‌دلتا (ForkDelta)، هیچ یک از dAppهای موجود در بازار بیشتر از 600 نفر کاربر ندارند.

بسیاری از 100 پروژه‌‌ی برتر رمز ارز در بازار، حتی پروژه‌‌هایی مانند آگور(0x, (Augur,دیسنترالند ، ICON، ونچین (Wanchain) و پلی‌‌مث (Polymath) که توسعه دهندگانی فعال و فناوری‌‌های قدرتمندی دارند، متوجه شده‌‌اند که حفظ امنیت یک پایگاه کاربری فعال و سطح بالایی از فعالیت کاربر در سیستم‌‌های غیر متمرکز کار بسیار سختی است.

پروژه‌های فوق‌‌الذکر دارای محصولات موثری هستند که در حال حاضر توسط کاربران اکوسیستم اتریوم برای موارد استفاده‌‌ی مختلفی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. به عنوان مثال، آگور در طول میان دوره‌‌های اخیر ایالات متحده با افزایش حجم روزانه‌‌ برابر با 3 میلیون دلار مواجه شده است.

ICO ورشکسته

اما اکثر توکن‌‌های ERC20 و ICO که جزو 100 رمز ارز برتر هستند، حتی یک محصول کارآمد ندارند تا نشان دهند که این محصول به طور فعال و مرتب توسط کاربران استفاده می‌‌شود.

مارتا بنت، تحلیلگر فارستر ریسرچ (Forrester Research)، با توجه به عملکرد ضعیف اکثر پروژه‌‌های dApps و ICO در این فضا، گفت که بازار خرسی امسال، یک زنگ خطر برای سرمایه گذارانی است که سرمایه‌‌ی پروژه‌‌های چند میلیون دلاری فاقد محصولات کارامد و در بسیاری موارد، بدون یک چشم انداز روشن دراز مدت، استراتژی و مدل کسب و کار جامع را تامین می‌‌کنند.

بنت گفت:

“دیر یا زود، این امر منجر به این انقباض می‌‌شد. سقوط بازار کریپتو هم به عنوان یک شتاب دهنده و هم به عنوان یک زنگ خطر عمل کرد. ”

چندین شرکت بزرگ مانند کوین بیس و کانسنسیس (Consensus) در عرض دو ماه گذشته، بر اثر بازار خرسی و کاهش ارزش دارایی‌‌های دیجیتال، بخش نسبتا کمی از کارکنان خود را اخراج کرده‌‌اند.

در ماه اکتبر، کوین بیس که یکی از بزرگترین بورس‌‌های فیات-به-کریپتو در بازار جهانی است، 15 تن از کارمندان خود را از کار اخراج کرد. گفته می‌‌شود که کانسنسیس این ماه، قرارداد 13 درصد از کارکنان خود که حدود 130 نفر برآورد می‌‌شوند را فسخ کرده است.

چگونه پیش برویم

لکس سوکولین (Lex Sokolin)، مدیر کل استراتژی فین‌‌تک در اتونوموس ریسرچ (Autonomous Research)، گفت که ورود سرمایه و سرمایه گذاران جدید می‌‌تواند منجر به متعادل ساختن این بخش در ماه آینده شود و برای شرکت‌‌های تجاری با حاشیه‌‌های سودمند مثل بورس‌‌ها، قطعا این موضوع مد نظر است.

“به راحتی می‌‌توانم بگویم که فشار قیمت بر دارایی‌‌های دیجیتال در سال 2018 احتمالا منجر به 25-50 درصد تعطیلی‌‌ها و اخراج‌‌های پروژه‌‌های فعلی بر اساس مقایسه‌‌های تاریخی خواهد شد. هرچند، سرعت تازه واردان و سرمایه می‌‌تواند این انقباض را متعادل سازد و همچنان بخش عمومی را توسعه ببخشد. ”

با این حال، برای ICOها، بازیابی بازار و خروج آن از وضعیت فعلی کار چالش برانگیزی است، مگر اینکه پروژه‌‌ها شروع به توسعه‌‌ محصولاتی کنند که واقعا می‌‌توانند توسط کاربران عادی و رمز ارز مورد استفاده قرار بگیرند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.