راه‌‌اندازی سیستم بلاک چین‌‌ هایپرلجر IBM برای بانک‌‌های برزیلی

بانک‌‌ها و نهادهای مالی کشور برزیل سرانجام می‌‌توانند از یک سیستم بلاک چینی برای انجام تراکنش‌‌های مختلف و بین‌‌بانکی خود استفاده کنند. شرکت IBM در نهایت توسعه بلاک چین‌‌ مورد نظر را به پایان رسانده و در نظر دارد آن را با سیستم پرداختی برزیل به صورت کامل ادغام کند.

0 79

بر اساس گزارش کوین‌‌تلگراف برزیل در روز 12 ژوئن، پلتفرم CIP، یکی از تسهیل‌‌کنندگان بانکداری و زیرساخت‌‌های مالی در برزیل، به صورت رسمی سیستم بلاک چین‌‌ خود را از طریق همکاری با ابرشرکت فناوری IBM و با استفاده از هایپرلجر فابریک (Hyperledger Fabric) راه‌‌اندازی کرد.

در پروژه این سیستم هویتی که با نام “Device ID” شناخته می‌‌شود، شاهد همکاری 9 بانک خواهیم بود و به نظر می‌‌رسد که با سیستم پرداخت برزیل (SPB) ادغام شده است.

خواکیم کیوشی کاواکاما (Joaquim Kiyoshi Kavakama)، مدیر انجمن بانکداری Febraban برزیل، در این مورد اذعان داشت،

بانک‌‌های برزیلی به مدتی طولانی اپلیکیشن‌‌های فناوری بلاک چین‌‌‌‌ را بررسی کرده‌‌اند، اما با همدیگر کار نمی‌‌کردند. بنابراین تصمیم گرفتیم گروهی جدید را به وجود آوریم و تمامی فعالیت‌‌ها را متحد سازیم که به منظور دستیابی به استانداردسازی برای تمامی بانک‌‌ها حائز اهمیت است.

 

وی اضافه کرد:

“اکنون در خط مقدم استفاده از بلاک چین‌‌ قرار داریم.”

این پلتفرم پیش از این و در مرحله توسعه توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرده بود و بزرگترین بانک برزیل یعنی Bradesco در کنفرانس CIAB Febraban تایید کرد که راه‌‌اندازی آن در هفته جاری اتفاق خواهد افتاد.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که برزیل توجه زیادی را در داخل صنعت رمز ارزها شاهد است و شرکت ریپل (Ripple) اداره‌‌ای جدید را در این کشور باز کرد تا گسترش خود در آمریکای جنوبی را افزایش دهد.

در همان زمان، مقامات رسمی در مورد فعالیت‌‌های کلاهبرداری احتمالی در این فضا گوش به زنگ مانده‌‌اند و ماه گذشته یکی از نقشه‌‌های کلاهبرداری را متوقف ساختند که 55,000 سرمایه‌‌گذار را تحت تاثیر قرار می‌‌داد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.