IBM بروزرسانی جدید Multicloud بلاک چین خود را اعلام کرد

شرکت IBM اعلام کرد که پلتفرم بلاک چین خود را ارتقا خواهد داد و ازین پس پلتفرم بلاک چین جدید شرکت IBM بر روی چندین شبکه ابری از جمله سرویس‌های ابری غول‌های تکنولوژی همچون Azure شرکت مایکروسافت و (Amazon Web Services) آمازون، قابل اجرا است.

0 79

طبق گزارش لجر اینسایتز (Ledger Insights) در تاریخ 18 ژوئن، شرکت IBM اعلام کرد که پلتفرم بلاک چین خود را ارتقا می‎دهد.

طبق گزارش‌ها، پلتفرم بلاک چین جدید شرکت IBM بر روی چندین شبکه ابری از جمله سرویس‌های ابری غول‌های تکنولوژی همچون Azure شرکت مایکروسافت و  Amazon Web Services) AWS) آمازون، قابل اجرا می‌باشد.

ظاهراً این ویژگی، اصلی‎ترین ارتقای این پلتفرم در میان سایر ویژگی‎های تکرار شونده‌ای باشد که پیشتر تنها از طریق سرویس ابری IBM قابل دسترسی بودند. این پلتفرم چند-ابری (multicloud platform) از طریق کانتینر نرم‌افزاری کوبرنتز (Kubernetes) قابل دسترس خواهد بود. کوبرنتز به کاربران اجازه می‌دهد که شبکه‌های بلاک چین خود را تا حد لازم، مقیاس پذیر سازند.

یکی از اصلی‌ترین نتایج این چارچوب چند-ابری جدید آن است که پلتفرم بلاک چینی نسخه 0.2 شرکت IBM که در وبسایت IBM مورد تمجید فراوان واقع شده، در این چارچوب قابل اجرا خواهد بود. طبق اعلامیه منتشر شده در وبسایت IBM، پلتفرم چند-ابری به مشارکت کنندگان بلاک چین اجازه می‌دهد تا چندین شبکه ابری را (حتی با وجود فضای حریم خصوصی متفاوت) اداره کنند.

گری سینگ (Gari Singh) مدیر بخش تکنولوژی بلاک چین IBM با اظهار نظر درباره این مزیت میان-شبکه‎ای گفت:

ما می‎خواهیم همکاری خود را با شرکت XYZ ادامه دهیم؛ اما XYZ با سرویس‎های Azure، AWS و یا Oracle قرارداد دارد. چطور خواهیم توانست به آن‌ها اجازه دهیم از طریق یک نود (node) به شبکه متصل شوند و چگونه می‌خواهیم از این ارتباط پشتیبانی کنیم؟ اکنون ما عملاً می‌توانیم تمامی چیزهای بزرگی که در هایپرلجر فابریک (Hypeledger Fabric) وجود دارند را استفاده کرده و هرکجا که نیاز دارید، از شما پشتیبانی کنیم. همچنین ما می‌توانیم شبکه‎هایی که مایلند با IBM کار کنند را پشتیبانی کنیم؛ البته آن‌ها اعضای دیگری دارند که مایل به این کار نیستند.

 

طبق این گزارش، پلتفرم IBM نسخه‌ی تغییر یافته‌ای از پلتفرم بلاک چینی متن باز هایپرلجر فابریک است که اساساً شبیه به یکدیگر هستند؛ اما در این پلتفرم ابزارهای سهولت استفاده (ease-of-access tools)، توسط IBM فراهم شده‌اند. این ابزارها فرایند راه‌اندازی یک شبکه مجوزدار (permissioned network) را کارآمدتر ساخته و به انجام اقدامات ضروری از قبیل تعیین نحوه اداره و ایجاد سازوکار اجماع کمک می‎کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.