کاهش ۲۸ درصدی قدرت استخراج لایت کوین پس از نصف شدن پاداش شبکه

بر اساس داده‌های موجود، بسیاری از ماینر های لایت کوین که برای حفظ امنیت بلاک چین لایت کوین تلاش و برای دریافت پاداش شبکه رقابت می‌کنند، پس از هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) اخیر در شبکه این رمز ارز، دستگاه‌های خود را خاموش کرده‌اند.

0 82

طبق اطلاعات بدست آمده از استخر استخراج BTC.com، سختی استخراج (mining difficulty) لایت کوین که معیاری برای سنجش میزان سختی حل معماهای ریاضی لازم برای ایجاد بلاک‌های یک شبکه است، از مقدار ۱۵.۹۳ میلیون در چهارم آگوست که یک روز پیش از نصف شدن پاداش شبکه بود به ۱۱.۴۰ میلیون در ۲۲ آگوست کاهش یافت و نرخ هش موجود در شبکه نیز تا ۲۸% کم شده است.

سختی استخراج لایت کوین به نحوی طراحی شده است تا به طور خودکار هر ۲۰۱۶ بلوک، تقریباً هر ۴ روز ، دوباره تنظیم شود تا بدین وسیله فاصله تولید بلاک مطابق با میانگین نرخ هش در هر چرخه ۲.۵ دقیقه باشد.

افت ۲۸ درصدی به این معناست که سطح فعلی استخراج به کمترین مقدار خود از تاریخ ۲۹ آپریل رسیده است. براساس داده‌های بدست آمده از سایت BTC.com تخمین زده می‌شود که این روند نزولی تا تنظیمات بعدی که در ۳ روز دیگر صورت می‌گیرد، ادامه و ۴ درصد کاهش داشته باشد.

میانگین ۴ روزه نرخ هش در شبکه لایت کوین نیز از رقم TH/s 456 مورخ ۴ آگوست به TH/s 326 در روز ۲۲ آگوست افت پیدا کرد.

کاهش 28 درصدی قدرت استخراج لایت کوین پس از نصف شدن پاداش شبکه

داده‌های حاصله از توزیع سه روزه نرخ هش نشان می‌دهد که استخراج گرانی که در حال حاضر به استخر Poolin متصل هستند، ۲۳% از قدرت محاسباتی را به خود اختصاص داده اند و در رتبه‌های بعدی، استخرهای f2pool و Bitmain Antpool قرار دارند.

هاوینگ شبکه لایت کوین در ۵ آگوست اتفاق افتاد و پاداش استخراج لایت کوین از ۲۵ به ۱۲.۵ نصف شد، در نتیجه سودآوری دستگاه‌های استخراج به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد.

طبق اطلاعات استخر F2pool و با توجه به اینکه قیمت هر لایت کوین از ۹۳ دلار قبل از هاوینگ به ۷۴ دلار در تاریخ انتشار این خبر کاهش یافته است، سود آورترین دستگاه‌های ماینر لایت کوین که توسط شرکت‌های InnoSilicon و FusionSilicon ساخته شده‌اند، در حال حاضر دارای نرخ سودآوری بین ۱۰ تا ۲۰ درصد هستند.

اگر فرض شود که برق مورد نیاز برای کار کردن هر دستگاه استخراج حدود ۰.۰۴ دلار به ازای هر کیلووات/ساعت باشد، می‌توان تخمین زد سود روزانه هر دستگاه چیزی بین ۰.۲۰ تا ۰.۵۰ دلار خواهد بود. شاخص‌های f2pool بیانگر آن است که با توجه به قیمت فعلی لایت کوین، تجهیزات استخراج قدیمی مانند L3/ AntMiner L3 و Bitmain سود بسیار ناچیزی در حدود ۰.۰۱ دلار در هر روز خواهد داشت.

در حال حاضر لایت کوین پنجمین رمز ارز برتر بر اساس ارزش بازار است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.