حذف مونرو از صرافی بیت پی به دلیل نگرانی‌‌های مربوط به پول‌‌شویی

صرافی رمز ارز‌‌ بیت پی (BitPay) به دلیل نگرانی‌‌های مربوط به پول‌‌شویی، رمز ارز‌‌ مبتنی بر حریم خصوصی مونرو (XMR) را از لیست خرید و فروش خود حذف خواهد کرد.

0 143

صرافی بیت پی ( BitPay )، رمز ارز‌‌ مونرو (XMR) را از لیست خرید و فروش خود حذف خواهد کرد. این صرافی تصمیم خود را در ۲۵ نوامبر اعلام و اشاره کرد که حذف مونرو از لیست خرید و فروش در ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. این صرافی درمورد این اقدام توضیح داد:

مونرو (XMR) می‌‌تواند به صورت گزینشی از ویژگی‌‌های ناشناس بودن پروژه‌‌ها استفاده کند. این ویژگی XMR علت پایان پشتیبانی از تراکنش‌‌های مونرو است. این تصمیم برای مسدود کردن امکان پول‌‌شویی و جریان وجوه ورودی از شبکه‌‌های خارجی اتخاذ شده است.

صرافی بیت پی از روز ۲۹ نوامبر سپرده‌‌های XMR را نخواهد پذیرفت. برداشت‌‌های XMR نیز به دلیل فورک بلاک چین مونرو از ۲۹ نوامبر تا ۵ دسامبر غیرممکن خواهد بود. بیت پی در ۱۹ فوریه پشتبانی از معاملات مونرو را متوقف و سفارشات خرید و فروش را لغو خواهد کرد. این صرافی از همه دارندگان مونرو خواسته که تا ۲۰ مه ۲۰۲۰ XMR خود را برداشت کنند.

بیت پی که در لهستان واقع است، طبق داده‌‌‌‌های وب‌‌سایت Coin360، ۹۰ مین صرافی بزرگ رمز ارز‌‌ از نظر حجم معاملات در ۲۴ ساعت است. حجم معاملات روزانه این صرافی در حال حاضر بیش از ۲۰.۷ میلیون دلار است.

مشکلات رمز ارز‌‌های مبتنی بر حریم خصوصی

بیت پی توضیح داده که بر اساس مقررات صرافی، باید از استانداردها و مقررات بازار در رابطه با حمایت از مصرف‌‌کننده و گزارش‌‌دهی پیروی کند. مونرو و سکه‌‌های مشابه دیگر پیشتر، از چندین صرافی رمز ارز‌‌ حذف شده‌‌اند.

در ماه سپتامبر، صرافی‌‌های بزرگ رمز ارز‌‌ مانند OKEx، تعدادی از سکه‌‌های خصوصی ازجمله مونرو، دش (DASH)، زی کش (ZEC)، هورایزن (ZEN) و سوپر بیت کوین (SBTC) را از لیست معاملات خود حذف کرده‌‌اند. این صرافی گفته که این سکه‌‌ها تحت دستورالعمل‌‌های تنظیم شده توسط کارگروه اقدام مالی قرار می‌‌گیرند.

فضای کلی صنعت رمز ارز‌‌ نسبت به سکه‌‌های خصوصی مانند مونرو چندان دوستانه نیست. در یک نمونه تازه، وزارت مالی فدرال آلمان، درباره شیوع استفاده از توکن‌‌های خصوصی به دلیل ارتباط آنان با فعالیت‌‌های مجرمانه و دشواری در ردگیری آن‌‌ها ابراز نگرانی کرده است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.